Materiał Partnera Sprzątanie mieszkania alergika – co warto wiedzieć?

Sprzątanie mieszkania alergika – co warto wiedzieć?

Mieszkanie alergika powinno być sprzątane często i dokładnie. Nawet najmniejsza ilość kurzu czy pyłków przy silnej alergii może wywołać nieprzyjemną reakcję i znacząco pogorszyć samopoczucie. W przypadku osoby mocno uczulonej sam proces sprzątania bywa nieprzyjemny, dlatego istotna jest tu systematyczność. Co jeszcze warto wiedzieć na temat sposobów na utrzymanie porządku w mieszkaniu alergika?

Jak sprzątać mieszkanie alergika?

W przypadku osoby uczulonej na kurz lub pyłki konieczne jest regularne sprzątanie. Najbardziej istotne jest to, aby jak najczęściej usuwać kurz ze wszystkich powierzchni, najlepiej wcześniej przecierając je za pomocą wilgotnej szmatki. Zapobiega to osadzaniu się pyłków na meblach i ułatwia sprzątanie. Cały proces warto przeprowadzać codziennie, aby jak najmniej kurzu znajdowało się we wnętrzu.

Warto również pamiętać o niewidocznych miejscach. Najwięcej kurzu gromadzi się w zakamarkach, do których rzadko ktoś zagląda. Dlatego trzeba spoglądać za szafki, pod łóżko czy w przestrzeń między meblami. Należy też zwracać uwagę na sprzęty AGD, na których osadza się wiele pyłów, podobnie jak na oknach i roletach lub żaluzjach. One także muszą być regularnie oraz dokładnie przecierane.

Serwis sprzątający ratunkiem dla alergika

W przypadku, gdy alergik mieszka sam, a dodatkowo nie ma zbyt wiele czasu na częste i dokładne sprzątanie mieszkania, może skorzystać z usług specjalistów. Profesjonalna firma sprzątająca dysponuje odpowiednimi preparatami, które starannie usuwają zanieczyszczenia z każdego zakamarka. Wiedza i doświadczenie fachowców pozwala dobrać optymalne metody działania, by uzyskać zadowalający efekt i ograniczyć niepożądane objawy alergii.

Czy profesjonalne usługi sprzątania w domu są drogie?

Może się wydawać, że usługi sprzątania mieszkań wiążą się z wysokimi opłatami. Jednak, jak przekonują specjaliści z firmy Robot-Serwis Ludmiła Seniak-Kądziołka, obecnie ceny usług są na poziomie pozwalającym korzystać z nich każdemu.

Sprzątanie mieszkania alergika musi być regularne

Sprzątanie przy alergii powinno być nie tylko dokładne, ale przede wszystkim regularne. Powracające pyłki i kurz przy dużej alergii szybko zaczynają ponownie wywoływać nieprzyjemne objawy. Jak postępować w takiej  sytuacji?
Niektóre firmy, poza usługami jednorazowymi, oferują także usługi sprzątania w ramach umów stałych. Dzięki temu możliwe jest zaplanowanie porządków tak, by regularnie wykonywała je firma sprzątająca, a w międzyczasie sam alergik może dbać o czystość. Takie rozwiązanie pozwala znacząco zmniejszyć ilość pyłów w mieszkaniu i, co za tym idzie, podnieść komfort życia osoby z alergią.

Opracowanie:

Robot-Serwis Ludmiła Seniak-Kądziołka

Kraków , os. Oświecenia 14 lok. 22

  • tel. 502 080 749

Podziel się