Materiał Partnera Ślubne dekoracje kościoła - jakie wybrać?

Ślubne dekoracje kościoła - jakie wybrać?

Ślub jest jednym z ważniejszych i najbardziej wzruszających wydarzeń w całym życiu człowieka. Ślub musi zostać odpowiednio zorganizowana, sala weselna również. Narzeczeni w harmonogramie przygotowań uwzględniają również przystrojenie kościoła, co jest bardzo ważnym aspektem. Jakie dekoracje ślubne nadadzą uroczystości weselnej wyjątkowego i oryginalnego charakteru?

Świeczki i lampiony

Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie można wykorzystać podczas ślubu w kościele, są świeczki bądź lampiony ustawione wzdłuż alei prowadzącej do ołtarza. Można nimi również udekorować wejście do kościoła oraz sam ołtarz. Świeczki i lampiony tworzą romantyczny i magiczny klimat. Staną się pięknym tłem tej doniosłej ceremonii jaką jest ślub. Dodatkowo, świece można wzbogacić kwietnymi wiankami, warkoczami z liści, gipsówki czy też wstążkami.

Sceneria

Sceneria ślubu kościelnego powinna nabrać ciekawego uroku, zatem warto zatroszczyć się o dekorację świątyni. Często jest tak, że obsługa kościoła sama stroi jego wnętrzne - ławki czy też ołtarz. Warto o to zapytać, aby wiedzieć, czy możemy spodziewać się dekoracji, która nam odpowiada, czy może będziemy musieli ją uzupełnić czy też nawet zastąpić czymś innym. Najlepiej jest to ustalić to już przy zamawianiu ślubu u księdza. Samą dekorację realizuje się oczywiście w dniu ślubu, jednak można ją wykonać we własnym zakresie, bądź wynająć specjalistę, który się na tym zna i przygotuje kościół w odpowiedni sposób.

Droga do ołtarza - ławki

Kolejnym elementem zdobiącym są dekoracje kościelnych ławek. Najczęściej umieszcza się u szczytu każdego rzędu kokardę z tkaniny, która przypomina welon, bukiecik z kwiatów użytych do dekoracji ołtarza, cynowe wiadereczka z polnymi kwiatkami, a zimą najczęściej konstrukcje z gałązek, świerku, koralików czy wstążek. Tak uroczo ustrojony korytarz, będzie pełnić rolę ciekawego tła dla kroczącej do ołtarza pary młodej.

Kwiatowe kompozycje

Najbardziej oczywistym, tradycyjnym i naturalnym materiałem dekorującym są kwiaty. Duże bukiety przy ołtarzy bądź w nawach prezentują się niezwykle dostojnie. Najlepszym i najtańszym wyborem będą kwiaty sezonowe, które stworzą zachwycające, soczyste bukiety, wprowadzające do chłodnych wnętrz świątyni nieco słońca i radości. Rozłożyste kompozycje świetnie wyglądają na długich nogach stojaków. Wyjątkowy efekt uzyskamy zdobiąc wnętrze kościoła kwiatowymi pomponami. Pamiętajmy o tym, że kwiaty najlepiej kupić w odpowiedniej kwiaciarni, np. w PHU Regis Elżbieta Niemiec, w której ofercie znajdziemy m.in. dekoracje ślubne oraz dekoracje kościoła.

Opracowanie:

PHU Regis Elżbieta Niemiec

Niedzica , 3 Maja 101

  • tel. 797 188 095

Podziel się