Artykuł sponsorowany Skansen Chleba w Ustroniu Morskim – pyszne jedzenie i dotyk tradycji

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim – pyszne jedzenie i dotyk tradycji

Wybierając się na wakacje do Ustronia Morskiego, nie sposób nie odwiedzić Skansenu Chleba. Turyści mogą w tym miejscu zapoznać się z tradycyjnymi metodami wypieku pieczywa oraz skosztować staropolskich dań w lokalnej restauracji. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Których dań z karty warto spróbować?

Skansen chleba i jego atrakcje

Skansen chleba mieści się w budynku, który stylizowany jest na XIX-wieczną chatę. Sama aranżacja pomieszczeń stanowi doskonałe tło dla wakacyjnych fotografii. Zwiedzający mają szansę zobaczyć, w jaki sposób przygotowuje się tradycyjne pieczywo. Wszystkie wyroby piekarskie powstają na bazie starych receptur. Wypiekane są w 120-letnim piecu opalanym naturalnym drewnem, co nadaje im apetyczny aromat i niepowtarzalny smak. Goście mogą również sami spróbować swoich sił w tradycyjnym piekarnictwie. Pod okiem profesjonalistów przygotowują ciasto i pieką z niego chleb. Jest to ogromna frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na wyposażeniu skansenu znajdują się zabytkowe przedmioty ściśle związane z wypiekiem staropolskiego, żytniego chleba. Wśród nich wymienić można stare żarna, maselnice, krajalnice czy dochówki. W Skansenie Chleba organizowane są również warsztaty garncarskie. W czasie ich trwania uczestnicy zapoznają się z historią ceramiki oraz wyrabiają formy z gliny na kołach garncarskich.

Kulinarne cuda tutejszej restauracji

Oczywiście wyborne pieczywo to niejedyna przekąska, na którą mogą liczyć goście. Tutejsza restauracja znana jest i miejscowym smakoszom, i turystom, którzy odwiedzają Ustronie Morskie. Karta dań zawiera tradycyjne, lecz udoskonalone potrawy staropolskie. Spośród zup z pewnością warto spróbować tradycyjnego żurku w chlebie z własnego wypieku oraz zupy rybnej.  Oferta dań głównych jest bardzo bogata. Goście w szczególności polecają gulasz w chlebie, pierogi, kartacze oraz placki ziemniaczane. Na uwagę zasługują także mięsa i świeże ryby, w tym dorsz z frytkami. Miłośnicy słodkości nie mogą przejść obojętnie obok sprzedawanych w skansenie jagodzianek. Ich sława sięga poza granice gminy.

Dobre miejsce na rodzinne spotkanie

Przy Skansenie Chleba mieści się Dom Weselny z przestronną i pięknie zaaranżowaną salą, która jest w stanie pomieścić nawet 150 osób. To idealne miejsce na organizację wesela, przyjęcia z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, okrągłych urodzin czy rocznicy ślubu. Dużym udogodnieniem jest fakt, że koszt organizacji imprezy szacowany jest nieodpłatnie. Zaproszeni z daleka goście mogą zatrzymać się w wygodnym hotelu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas