Artykuł sponsorowany Rzymskie ognie a fontanny pirotechniczne - czym się różnią te produkty?

Rzymskie ognie a fontanny pirotechniczne - czym się różnią te produkty?

Pirotechnika fascynuje ludzi od wieków, a pokazy fajerwerków są nieodłącznym elementem wielu wydarzeń: Sylwestra, świąt państwowych, czy dużych imprez sportowych. Dwa popularne rodzaje efektów pirotechnicznych to rzymskie ognie oraz fontanny pirotechniczne. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, różnią się zarówno konstrukcją, wyglądem, jak i efektami wizualnymi. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym dwóm produktom, aby lepiej zrozumieć ich różnice.

Rzymskie ognie - charakterystyka i zastosowanie

Rzymskie ognie to jedne z najbardziej znanych i popularnych fajerwerków na świecie. Ich nazwa pochodzi od starożytnego Rzymu. Rzymskie ognie składają się z rury, w której umieszczone są ładunki pirotechniczne. Po zapaleniu lontu następuje stopniowe odpalanie kolejnych ładunków, które wyrzucane są z rury pod ciśnieniem gazów powstających podczas spalania materiałów pirotechnicznych.

Wysokość, na którą wystrzeliwane są rzymskie ognie, może się znacznie różnić w zależności od długości i wielkość rurki, składu mieszanki pirotechnicznej, a także konstrukcji samego fajerwerku. Zazwyczaj, mogą wystrzeliwać na wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Rzymskie ognie mogą mieć różne kolory i efekty, w zależności od użytych substancji chemicznych. Wśród najpopularniejszych efektów wymienia się:

  • palma - rzymskie ognie tego typu eksplodują na wysokości, tworząc kształt przypominający palmę. Charakteryzują się długimi, rozchodzącymi się w różnych kierunkach strumieniami iskier bądź kolorów;

  • peonie - po wystrzeleniu tworzą układ przypominający kwiat peonii. Składają się z licznych iskier o różnych kolorach, które rozchodzą się wokół centralnego punktu;

  • brocade crown - eksplodują na wysokości, tworząc efekt przypominający brokat, składający się z drobnych, błyszczących iskier;

  • kolorowe kulki - różnokolorowe kule wygasające na wysokości. Popularny efekt wśród miłośników drobnej pirotechniki.

Rzymskie ognie często wykorzystywane są podczas świętowania Nowego Roku na zabawach sylwestrowych, jednak te profesjonalne często wplata się w duże pokazy.

Fontanny pirotechniczne - charakterystyka i zastosowanie

Fontanny pirotechniczne to inny rodzaj fajerwerków, który cieszy się dużą popularnością. Ich konstrukcja ma kształt walca, sześcianu lub stożka wypełnionego ładunkami pirotechnicznymi. Po zapaleniu lontu następuje spalanie materiałów pirotechnicznych, które powodują wydobywanie się strumieni iskier.

Fontanny pirotechniczne tworzą efekt przypominający gejzer ognia, który może osiągać wysokość od kilkunastu centymetrów do nawet kilku metrów. Podobnie jak rzymskie ognie, fontanny mogą mieć różne kolory tj.: złoty, srebrny, czerwony, zielony, biały, czy niebieski. Występują także fontanny crackingowe czy wielokolorowe oraz dające efekty takie jak chryzantemy, gwiazdki, bądź uciekające rybki. Fontanny różnią się między sobą zastosowaniem: od najmniejszych umieszczanych na tortach (tzw. fontanny tortowe), po te które można stosować wewnątrz pomieszczeń (pirotechniczne fontanny), a kończąc na tradycyjnych tryskających aż na siedem metrów w górę. W ofercie Hurtowni Fajerwerków As znaleźć można wiele fontann różniących się czasem trwania oraz kolorem. Fontanny są popularnym elementem zarówno na zabawach sylwestrowych, jak i wszelkiego rodzaju imprezach oraz uroczystościach, ze względu na niski poziom emitowanego hałasu i długi, nawet ponad dwuminutowy, efekt wizualny.

Opracowanie:

As Hurtownia fajerwerków

Gorzów Wielkopolski , Ryska 17

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas