Artykuł sponsorowany Przyciągnij wzrok klientów z opakowaniami od drukarni Euro-Druk

Przyciągnij wzrok klientów z opakowaniami od drukarni Euro-Druk

Pudełka kartonowe są najczęściej wybierane jako opakowania reklamowe różnych produktów. Mają wiele zalet, a jedną z nich jest swoboda projektowania oraz nadrukowywania szaty graficznej. Ta powinna z kolei dobrze oddawać charakter wyrobu i zachęcać klientów do kupna towaru. Stąd też liczy się estetyczne wykonanie opakowania, a o to zadba na przykład drukarnia Euro-Druk z Inowrocławia.

Wysoka jakość usług drukarskich

W obecnych czasach każde działanie marketingowe musi być skrupulatnie zaplanowane. Liczy się nie tylko promocja za pomocą przekazów radiowych, telewizyjnych czy w prasie. Na reklamę konkretnego produktu składa się także samo opakowanie, które powinno wpisywać się w myśl sprzedaży wizualnej. Stąd też po stworzeniu jego projektu, warto postawić na idealny wydruk, jaki oferuje inowrocławska drukarnia Euro-Druk. Działa w branży od ponad 20 lat, a to przekłada się na jej duże doświadczenie w ramach produkcji gadżetów reklamowych.

Oferta obejmuje między innymi takie artykuły jak wizytówki, kalendarze, notesy, teczki, etykiety. Firma jednak nieustannie chce wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego rozbudowuje swój park maszynowy o najnowocześniejsze urządzenia, które pozwalają uzyskać bardzo dobrą jakość wydruku na różnego rodzaju materiałach. Uzyskanie oryginalnego opakowania kartonowego produktu nie będzie zatem trudne.

Istotne detale opakowań

Wypuszczenie na rynek nowego produktu lub tego samego, ale w nowej szacie graficznej łączy się z szeregiem ściśle zaplanowanych działań. Taki też powinno być jego opakowanie – przemyślane oraz zaprojektowane tak, aby przyciągnąć uwagę konsumenta. Powinno nie tylko wyróżniać się na sklepowej półce spośród konkurencyjnych towarów, ale także oddawać charakter marki, jak i samego wyrobu. Stąd też trzeba zwrócić uwagę na między innymi krój czcionki, dobór kolorów, a także zdobienia. Mają one szczególne znaczenie przy produktach luksusowych – perfumach, kosmetykach, zegarkach i tym podobnych. W drukarni Euro-Druk można liczyć między innymi na pokrycie opakowania lakierem UV, folią termiczną lub tłoczeniem wypukłym bądź wklęsłym. Ciekawe rozwiązanie stanowi także technika hot-stampingu, czyli wykonywanie przetłoczeń z wykorzystaniem kolorowej folii. W ten sposób można wyróżnić na opakowaniu na przykład nazwę produktu albo logo.

Ważna funkcjonalność pudełka

Oczywiście poza kwestią estetyczną, nie można pominąć również tej kwestii. Opakowanie ma także odpowiednio chronić zawartość, a do tego świetnie nadają się opakowanie kaszerowane. Naklejenie cienkiej warstwy papieru na tekturę zabezpiecza ją przed rozmięknięciem pod wpływem wilgoci. W przypadku leków z kolei warto postawić na wytłoczenie najważniejszych informacji, na przykład nazwy lub daty ważności, w postaci alfabetu Braille'a. To ogromne ułatwienie dla osób niewidomych oraz niedowidzących, na które decyduje się coraz większa liczba producentów. Kartonowe pudełka są praktyczne pod jeszcze jednym względem, o czym mówi pracownik drukarni Euro-Druk:

Trudno się dziwić, że tego rodzaju opakowania są często wybierane. Nie tylko łatwo je zaprojektować – nadać im dowolny kształt, rozmiar oraz szatę graficzną. Przede wszystkim stanowią one wyraz troski o środowisko. Nadają się w 100% do recyklingu i nie wpływają tak znacząco na stopień zaśmiecenia planety. To też skłania wielu konsumentów do wyboru właśnie w ten sposób zapakowanych wyrobów.

Jak więc widać, zarówno nadruk, jak i materiał, z jakiego jest wykonane pudełko, przekładają się bezpośrednio na wyniki sprzedażowe towarów. Warto o tym pamiętać planując wprowadzenie na sklepowe półki nowości, jeśli zależy nam na dbałości o wizerunek marki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter