Artykuł sponsorowany Prace budowlane na wysokości

Prace budowlane na wysokości

Prace budowlane nie zawsze odbywają się na poziomie gruntu. W rzeczywistości wiele prac wykonywanych jest na wysokościach. Takie prace wymagają użycia specjalnego, alpinistycznego sprzętu oraz pracy doświadczonych w pracach na wysokościach osób.

Jakie prace budowlane są wykonywane na wysokości?

O to, jakie prace budowlane są najczęściej wykonywane na wysokości, zapytaliśmy ekspertów firmy 4B Budownictwo, która specjalizuje się w tego rodzaju pracach. Najczęstsze prace, jakie wykonywane są przez firmy specjalizujące się w usługach alpinistycznych, to:

  • renowacje, naprawy oraz remonty trudno dostępnych miejsc oraz wysokich budynków i budowli;
  • prace zabezpieczające na wysoko położonych elementów (np. skuwanie odpadających tynków, usuwanie niebezpiecznych elementów);
  • konserwacja i przeglądy masztów antenowych i innych;
  • stawianie, konserwacja i rozbiory kominów;
  • montowanie kasetonów;
  • zakładanie, czyszczenie, konserwacja, naprawy, zdejmowanie i wymiana rynien oraz rur spustowych;
  • ocieplanie dachów lub budynków;
  • prace dekarskie, takie jak usuwanie przecieków;
  • montaż, naprawa i konserwacja piorunochronów i systemów instalacji odgromowych.

Oprócz tych prac alpinistycznych, na wysokości wykonuje się szereg innych prac, które może na zlecenie klienta zrealizować firma budowlana. Przykładami takich prac jest na przykład usuwanie śniegu z rynien, odśnieżanie dachów, usuwanie sopli lodu z rynien czy zakładanie zabezpieczeń przeciwko ptakom.  Firmy wykonać mogą szereg innych prac, które wykonują na zlecenie klientów.Jak wybrać firmę świadczącą usługi alpinistyczne?

Na rynku nie brakuje firm, które świadczą usługi alpinistyczne, ale którą z nich wybrać? Na pewno warto decydować się na usługi tych firm budowlanych, które mają doświadczenie w wykonywaniu prac na wysokości. Doświadczenie w tym aspekcie jest bardzo ważne, a w dużej mierze to właśnie od doświadczenia pracowników zależy powodzenie prac budowlanych, remontowych czy konserwacyjnych wykonywanych na wysokości. Firma budowlana powinna umieć  bez większych problemów oszacować czas oraz koszt pracy, a doświadczony budowlaniec, który ma doświadczenie w pracach na wysokości, bez problemów odpowie na wszystkie pytania klientów. Firma świadcząca usługi z zakresu prac na wysokości powinna też dysponować swoim własnym podnośnikiem oraz osprzętem, który pozwala na samodzielne wykonywanie usług alpinistycznych. Dzięki temu można uniknąć konieczności wypożyczania sprzętu, co bardzo często przedłuża termin zakończenia prac, sprzęt bowiem nie zawsze dostępny jest do wypożyczenia od ręki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas