Artykuł sponsorowany Poznaj kilka rodzajów wieńców pogrzebowych

Poznaj kilka rodzajów wieńców pogrzebowych

Nieodłącznym elementem każdego pogrzebu jest oprawa kwiatowa ceremonii. Rodzina zmarłych i żałobnicy przynoszą ze sobą wieńce, które symbolizują pamięć, oddanie oraz nadzieję na ponowne spotkanie. Podkreślić jednak warto, że rodzajów kompozycji roślinnych na pogrzeb jest wiele. Doskonałym tego przykładem są wieńce, które występują m.in. w wersji rzymskiej i warszawskiej. 

Wieńce rzymskie i warszawskie

Podstawowa klasyfikacja wieńców pogrzebowych dzieli je na rzymskie oraz warszawskie. W Polsce znacznie popularniejsze są te drugie, cechujące się pełną podstawą tworzoną z liści aralii, palmy lub też z gałązek świerkowych. Wieńce rzymskie rozpoznać zaś można po tym, iż przypominają obręcz z pustym środkiem. Ich podstawę stanowią przy tym różnego rodzaju pnącza, winorośle, a niekiedy nawet zboża. W bardziej tradycyjnym i polskim wydaniu wieniec rzymski przygotowywany jest techniką wicia z przepięknych gałązek żywotnika. Jakie kwiaty upiększają zaś tego typu kompozycje funeralne?

Zarówno w przypadku wieńców rzymskich, jak i warszawskich można wybrać róże, a także lilie azjatyckie. Często stosowane są również chryzantemy, astry czy tulipany. Pamiętać jednak należy to tym, by wybierać kwiaty w stonowanych kolorach. W przeciwnym razie wieniec pogrzebowy może przypominać bardziej wesołą, lekką i wiosenną kompozycję weselną. Tego nie trzeba obawiać się przy współpracy z kwiaciarnią GALANTE BUKIETY z Łodzi. Pracownia ta wykorzystuje przy swoich projektach tylko najpiękniejsze rośliny oraz dekoracje florystyczne. Zawsze podkreślają one charakter danego wydarzenia.

Wieńce pogrzebowe sztuczne i żywe

Wieńce pogrzebowe można również podzielić na sztuczne oraz żywe. Pierwszy rodzaj kompozycji kwiatowych funeralnych wykonywany jest najczęściej z wysokiej klasy tworzyw termoplastycznych i tkanin, które do złudzenia przypominają prawdziwe rośliny. Czasy, kiedy rzucały się one w oczy swoją syntetyczną fakturą, już dawno minęły. Nie oznacza to jednak, że lepiej wybierać właśnie takie wieńce, zamiast tych w stu procentach żywe. Sztuczne odpowiedniki można kupić w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (np. zimą) lub wtedy, kiedy podróż na pogrzeb będzie wymagała wielogodzinnej jazdy. W upale żywe kwiaty mogą w bagażniku omdleć, co spowoduje, iż wieniec straci swój elegancki charakter.

Dodać warto, że wieńce pogrzebowe żywe odbierać powinno się zawsze w dzień pogrzebu. Najlepiej, by kwiaciarnia przygotowała daną kompozycję wczesnym rankiem lub w nocy.

Wieńce pogrzebowe niestandardowe

Podczas polskich pogrzebów najczęściej można zobaczyć wieńce i wiązanki w przytłumionych kolorach. Dominuje czerwień, zimna purpura, fiolet, a także błękit i biel. Nie oznacza to jednak tego, że kompozycja kwiatowa na pogrzeb nie może być wykonana w bardziej krzykliwych wersjach. Coraz częściej kwiaciarnie przyjmują zamówienia na tworzenie niestandardowych wieńców w kształcie łzy czy serca.

Rodziny zmarłych niekiedy proszą o przygotowanie oprawy florystycznej pogrzebu z wykorzystaniem kwiatów leśnych czy polnych. Nikogo nie powinny zatem dziwić wieńce i wiązanki z owocami suszonymi. Podobnie jak z jasnymi barwami nie można jednak z nimi przesadzić – w innym przypadku efekt może przypominać bożonarodzeniowy wianuszek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas