Materiał Partnera Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy

Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy

Nierzadko w trakcie wykonywania czynności służbowych dochodzi do pewnych zaniedbań, które mogą wynikać zarówno ze strony pracownika, jak i pracodawcy. Sytuacje tego typu często doprowadzają do sporów między stronami, a złamanie przepisów prawa pracy wymaga odpowiedniego wyroku sądowego. W sprawach tego typu warto zapewnić sobie profesjonalne wsparcie w postaci doświadczonego adwokata.

Cenne porady

Adwokat w przypadku spraw, które związane są z prawem pracy, jest w stanie przede wszystkim udzielić profesjonalnych porad prawnych. Mogą one dotyczyć kwestii związanych z niedotrzymywaniem warunków umowy przez pracodawcę bądź pracownika, ale także wielu innych sytuacji, w których warto zasięgnąć opinii specjalisty. Doświadczony adwokat będzie w stanie wyjaśnić dokładnie konkretny przypadek i sporządzi opinię prawną, analizę bądź konspekt. Pozwoli to na lepsze zrozumienie swojego położenia i podjęcie właściwych kroków w celu uzyskania satysfakcjonującego rozwiązania.

W ramach stosunku nawiązywanego między pracodawcą a pracownikiem sporządzić należy odpowiednią umowę. Może to być umowa o pracę, umowa zlecenia czy umowa o dzieło – każdy z kontraktów musi być właściwie skonstruowany, co zapewni właściwe warunki pracownikowi, a pracodawcy legalne zatrudnienie danej osoby. Warto przygotowanie takich dokumentów również skonsultować z prawnikiem – adwokat Anna Kamińska pracująca w kancelarii znajdującej się w Lublinie jest w stanie pomóc również przy tworzeniu i opiniowaniu kontraktów menedżerskich i nie tylko.

Pomoc w sporach

Nierzadko jednak nawet dobrze skonstruowana umowa prowadzi do konfliktów między pracownikiem a pracodawcą. Problematyczne najczęściej stają się zwolnienia – zarówno grupowe, jak i indywidualne. Wielu pracowników nie chce pogodzić się z myślą utraty pracy, szukając tym samym rozwiązania prawnego umożliwiającego powrót na stanowisko. Pracodawcy z kolei ze względu na problemy finansowe przedsiębiorstwa muszą w pewnych sytuacjach zdecydować się na zakończenie współpracy, które jednak również musi odbyć się zgodnie z prawem pracy – w przygotowaniu takiego przedsięwzięcia warto zapewnić sobie profesjonalne wsparcie renomowanego adwokata.

Pomoże on również w sytuacji, gdy konieczne jest stawiennictwo przed sądami pracy. W tym wypadku zastępstwo procesowe daje możliwość obrony własnych interesów, podobnie jak w sprawach związanych z Państwową Inspekcją Pracy. Niełatwe postępowania prowadzone przeważnie przeciwko przedsiębiorcom mogą być jednak korzystnie rozwiązane właśnie dzięki pomocy adwokata. Prawnik zapewni wsparcie pracownikom, którzy czują się z pewnych przyczyn pokrzywdzeni przez pracodawcę, a dzięki możliwości przeprowadzenia mediacji, możliwe będzie zapewnienie ugody na satysfakcjonujących warunkach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas