Materiał Partnera Pielęgnacja nagrobków

Pielęgnacja nagrobków

Pożegnanie bliskiej osoby zawsze wiąże się z ogromnym smutkiem i żalem. Przygotowania do ceremonii pogrzebowej wymagają od nas załatwienia wielu formalności. Gdy wszystko zostaje przeprowadzone zgodnie z naszymi życzeniami, pozostaje nam pielęgnowanie nagrobka, aby posłużył przez wiele lat w niezmienionej formie. Odpowiednia konserwacja materiału, z jakiego został wykonany pozwoli wydłużyć mu życie, oraz sprawi, że będzie on odporny na działania czynników mechanicznych!

Zakład pogrzebowy Hades w województwie świętokrzyskim to firma, której pracownicy pomogą należycie przygotować się do pogrzebu i pożegnania zmarłej osoby. Oferujemy szeroki zakres usług od transportu i przygotowania zwłok zmarłego do pochówku, załatwienia wszystkich formalności w urzędach po przygotowanie odpowiedniej oprawy muzycznej i kwiatowej ceremonii. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy również usługę całorocznej pielęgnacji nagrobków. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na tak częste, jakby sobie tego życzył, wizyty na cmentarzu. Stąd możliwość skorzystania z naszych usług również w tym zakresie!

Całoroczna pielęgnacja nagrobków

Problem pielęgnacji nagrobków pojawia się zazwyczaj, jako przedmiot dyskusji społeczeństwa w okolicach jesieni i daty 1 listopada. Jednak to, o czym powinniśmy pamiętać to fakt, iż aby nagrobek pozostawał jak najdłużej w niezmienionej formie, niezniszczony i zadbany, należy zajmować się nim przez cały rok! Wiosna to moment, kiedy powinniśmy usunąć zanieczyszczenia pozostałe po zimie. Warto konserwować nagrobek przeznaczonymi do tego środkami, co pomoże ochronić go przed zgubnym działaniem deszczu. To też najlepsza chwila, aby zająć się roślinnością, jeśli taka występuje lub poprawić napisy na płycie. Lato to moment, kiedy warto skorzystać z substancji myjących, polerujących i jeśli to konieczne powstrzymujących pojawianie się chwastów, które mogłoby zaburzyć strukturę nagrobka. Dzięki wysokiej temperaturze umyta powierzchnia szybko schnie i istnieje mniejsze ryzyko, że powstaną nieestetyczne zacieki. Jesienią przygotowujemy się do nadchodzącego Święta Zmarłych. To także czas, gdy warto regularnie usuwać opadające z drzew liście oraz wyczyścić pomnik wykorzystując substancje powstrzymujące pojawianie się mchu. Zima wymaga odpowiedniego zabezpieczenia nagrobka przed śniegiem, aby nie uszkodził on płyt czy napisów na pomniku. Wszystkie te czynności przeprowadzimy według ustalonego z klientem harmonogramu prac.

Dekoracja nagrobka

Pracownicy firmy Hades, na życzenie klienta, zajmą się również dekoracją nagrobka po jego oczyszczeniu. Ponieważ zakład pogrzebowy posiada własną pracownię florystyczną, na życzenie przygotujemy okolicznościowe wiązanki lub wieńce, które po uprzątnięciu nagrobka położymy na jego płycie. Oferujemy dekoracje przygotowywane ze sztucznych lub żywych kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się bukiety tworzone z sezonowych kwiatów i roślin zielonych, które nawiązują kolorystyką do danej pory roku. W przypadku braku sezonowych kwiatów zastępujemy je innymi roślinami.

Opracowanie:

Zakład Pogrzebowy Hades

Końskie , Gimnazjalna 41D

Podziel się