Artykuł sponsorowany Perfekcyjne zdjęcie do CV – na jakie cechy powinieneś zwracać uwagę? Laboratorium KODAK EXPRESS

Perfekcyjne zdjęcie do CV – na jakie cechy powinieneś zwracać uwagę? Laboratorium KODAK EXPRESS

Zdjęcie, które umieszczasz w CV, jest Twoją wizytówką. I choć nie należy oceniać książki po okładce, bardzo wielu pracodawców zwraca uwagę na dodaną do dokumentów fotografię. Żeby sprzyjało pozytywnej rekrutacji warto, aby miało pozytywne odbierane w biznesie cechy. Selfie czy słabej jakości, rozmazane zdjęcia wyglądają nieestetycznie i budują w odbiorcy raczej negatywne odczucia. Na co zwracać uwagę, dodając fotografię do CV? Skorzystaj z usług fotograficznych w Laboratorium KODAK EXPRESS w Sosnowcu!

Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV?

Wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do zdjęcia, które umieszcza na dokumentach rekrutacyjnych. Wbrew pozorom, pracodawcy bardzo często zwracają na nie uwagę. Po zdjęciu do CV nie tyle ocenia się wygląd, ile ogólną prezencję, czyli to, czy dany pracownik jest schludny i zadbany. Będzie to szczególnie istotne w przypadku starania się o pracę w gastronomii, hotelarstwie, czy innej dziedzinie kojarzonej z bezpośrednią obsługą klienta.

Żeby fotografia biznesowa dobrze się prezentowała, ważny jest przede wszystkim odpowiedni ubiór. Klasyczną i najbardziej uniwersalną opcją jest biała koszula i marynarka – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Istotne jest również, aby zdjęcie było wykonane przez osobę trzecią, gdyż tzw. selfie nie są w dobrym guście. Unikać należy również wycinania swojej twarzy ze zdjęć grupowych. Jest to częsta praktyka, zwłaszcza u osób, które spisują CV na szybko.

Żeby uniknąć wpadki, warto zdecydować się na usługę profesjonalisty, który specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć o charakterze formalnym. Polecanym w Sosnowcu miejscem jest Laboratorium KODAK EXPRESS. Podczas każdej sesji, fotograf wykonuje kilka różnych ujęć, aby wraz z klientem wybrać to, które wyszło najkorzystniej. W ten sposób masz pewność, że wyjdziesz ze studio z dobrej jakości zdjęciem do CV. Koszt zdjęcia nie jest wysoki, a efekt będzie z pewnością warty swojej ceny. Można je odebrać w wersji cyfrowej lub drukowanej. Zdjęcia wywołane to zawsze minimum 4 sztuki.

Odpowiednie wymiary i ułożenie zdjęcia

Kiedy już fotografia została wykonana, należy skupić się na aspektach technicznych. Nie powinno być ono ani zbyt duże, ani zbyt małe. Optymalny wymiar to 40 × 60 mm, choć nie jest on określony żadnymi sztywnymi regułami. Najlepiej umieścić je w lewym lub prawym górnym rogu CV. Warto wiedzieć, że nie we wszystkich krajach istnieje zwyczaj dodawania zdjęć do dokumentów składanych u potencjalnych pracodawców. Jeśli starasz się o posadę poza granicami Polski, najpierw dowiedz się, jakie zasady etykiety tam panują. Najlepszym sposobem będzie zadanie pytania na portalu społecznościowym lub forum, przeznaczonym dla mieszkańców danego państwa.

Oferta Laboratorium KODAK EXPRESS

Laboratorium KODAK EXPRESS w Sosnowcu to idealne miejsce dla osób poszukujących usług fotograficznych na wysokim poziomie. Firma oferuje profesjonalne zdjęcia do dokumentów, takie jak CV, prawo jazdy czy dowód osobisty, które są wykonane z dbałością o każdy detal. Ponadto w laboratorium można wywołać zdjęcia oraz zamówić sesje fotograficzne, a także zdjęcia nagrobkowe. W ofercie znajdują się również fotogadżety i fotoakcesoria, dzięki którym można urozmaicić swoje zdjęcia i zachować je na dłużej w pięknej formie.

Opracowanie:

Ado Adam Pierończyk

Sosnowiec , Warszawska 3 lok. 11 , (pasaż pod dworcem PKP)

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas