Artykuł sponsorowany Organizacja urodzin dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Organizacja urodzin dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Dzień urodzin to ważna chwila w życiu każdego dziecka, niezależnie od wieku. Dobrze zorganizowana impreza urodzinowa daje możliwość integrowania się z rówieśnikami, przynosi radość z prezentów i sprawia, że dzień urodzin na długo pozostaje w miłych wspomnieniach. Dowiedz się, jak zorganizować urodziny dla dziecka, korzystając z najlepszych atrakcji.

Organizacja imprezy krok po kroku

Organizację urodzin dla dzieci warto rozpocząć od dobrego planu. Na początku należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie: ilu gości zapraszamy, w jaki dzień, jaką przestrzenią dysponujemy (np. czy organizujemy przyjęcie w domu, w ogrodzie, czy w wynajętym lokalu), czy sami przygotowujemy przekąski, czy zamawiamy jedzenie z zewnątrz itp. Następnie można wybrać motyw przewodni urodzin. Sprawi on, że imprezie nadany zostanie niepowtarzalny charakter. Dla dzieci idealnie sprawdzą się motywy bajkowe, np. z ulubionego filmu. Motyw ten pojawić się może w formie graficznej na zaproszeniach, w wystroju sali, jako ozdoba tortu itd. Dobrym pomysłem jest również urządzenie urodzinowej imprezy przebieranej, na którą goście będą musieli przyjść w kostiumie kojarzącym się z motywem przewodnim. 


Następnie przychodzi moment na przygotowanie dokładnej listy gości i wysłanie lub rozdanie zaproszeń. Warto zrobić to z takim wyprzedzeniem, aby zapraszane osoby miały czas na przygotowanie się. Wybierając termin, należy mieć na uwadze, że w tygodniu niektórzy mogą mieć inne plany i bezpieczniej będzie wybrać sobotę. Godziny imprezy należy natomiast dostosować do wieku gości, w przypadku mniejszych dzieci impreza nie powinna być za długa oraz zbyt późno.

Najlepsze urodzinowe atrakcje

W przypadku dzieci warto pomyśleć o animacji zabaw oraz urozmaiceniu imprezy, tak aby wpleść w nią kilka ciekawych atrakcji. Dobrym pomysłem jest np. wynajęcie „żywej maskotki”, magika lub zorganizowanie teatrzyku. Na popularności zyskują również od niedawna tzw. piniaty, czyli kule wypełnione słodyczami, które dzieci próbują wydostać ze środka, uderzając w wiszący u góry przedmiot i próbując go strącić. Atrakcja może być również związana z tortem – ciekawym pomysłem są np. zimne ognie, które robią duże wrażenie, zwłaszcza po zmroku lub przy zgaszonych światłach.

Biorąc pod uwagę ogrom prac, jakie należy wykonać zarówno przed imprezą, jak i w jej trakcie, warto przemyśleć kwestię wynajęcia profesjonalnej firmy specjalizującej się w animacjach zabaw dziecięcych, jak np. AnimArt Marta Michałowska. Profesjonaliści nie tylko odciążą nas w pamiętaniu o wszystkich elementach imprezy, ale także dysponują ciekawymi rekwizytami, które urozmaicą dziecięce urodziny.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter