Artykuł sponsorowany O czym trzeba pamiętać przy organizacji wesela?

O czym trzeba pamiętać przy organizacji wesela?

Okres narzeczeństwa to nie tylko czas adorowania miłości, ale również dobry moment na organizacje wesela. Trzeba przyznać, że to zadanie, przynajmniej z logistycznego punktu widzenia, wydaje się sporym wyzwaniem, wszak przyszli nowożeńcy muszą pamiętać o tak wielu różnych rzeczach. Co należy zarezerwować? Z kim podpisać umowę? Jakie dekorację wybrać, żeby jeden z najważniejszych dni w życiu był niezapomniany?

Organizacja wesela – o czym nie możesz zapomnieć?

Narzeczeni w pierwszej kolejności powinny wybrać termin ślubu. Po jego ustaleniu swoje kroki muszą skierować zarówno do kościoła, w którym planują przyjąć sakrament małżeństwa, jak i na wcześniej wybraną salę weselną. Potwierdzenie terminu to jednak dopiero początek prac organizacyjnych – przyszli nowożeńcy muszą odpowiednio wcześniej podpisać umowę z orkiestrą lub DJ-em, a także z fotografem i kamerzystą. Czas, w którym narzeczeni rezerwują salę, jest również dobrym momentem na „zaklepanie” dodatkowych atrakcji, takich jak fotobudka bądź fotolustro, drink bar czy pokaz baristy. Nie można zapomnieć również o znalezieniu odpowiedniej kwiaciarni, która zajmie się przyozdobieniem kościoła, a także dekoracją sali weselnej oraz stworzeniem bukietów dla przyszłej panny młodej oraz świadkowej.

Jeżeli młoda para chce jechać do ślubu wyjątkowym pojazdem, powinna pomyśleć o jego rezerwacji odpowiednio wcześniej. Pół roku przed najważniejszym dniem w życiu narzeczeni powinny pomyśleć o wyborze strojów. Jeżeli panna młoda chce wystąpić na swoim ślubie w sukni szytej na miarę, może wybrać się do salonu nieco wcześniej. Wybór odpowiedniego modelu, a także późniejsze przymiarki pozwolą na idealne dopasowanie stroju do sylwetki. Organizacja wesela to nie tylko wybór obsługi czy dodatków, ale także zaproszenie gości, których należy odwiedzić przynajmniej trzy miesiące przed wielkim wydarzeniem. Bliscy pary młodej powinni potwierdzić swoje przybycie z miesięcznym wyprzedzeniem – dzięki temu przyszli nowożeńcy będą mogli dostosować ilość jedzenia, ciast i alkoholu do liczby gości.

Jak udekorować salę weselną?

Nie można zapomnieć również o oprawie estetycznej sali weselnej. W pierwszej kolejności nowożeńcy muszą wybrać kolorystykę bądź motyw przewodni wesela. Ten krok pozwoli na dostosowanie dodatków, rozstawienia stołów, ale także na wybór kwiatów, które będą pasować zarówno do wystroju, jak i do pogody za oknem. Dekoracją sali weselnej może zająć się kwiaciarnia Emirose z województwa świętokrzyskiego. Do przyozdobienia miejsca, w którym odbędzie się zabawa weselna, warto wynająć specjalistów, którzy nie tylko doradzą, ale przede wszystkim zdejmą z barków pary młodej stresujący obowiązek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter