Materiał Partnera Nowoczesne trendy w dziedzinie gadżetów reklamowych

Nowoczesne trendy w dziedzinie gadżetów reklamowych

Nie od dziś wiadomo, że gadżety odgrywają istotną rolę w kreacji wizerunku marki. Długopisy, breloczki, notatniki – te i wiele innych akcesoriów biurowych oraz promocyjnych od lat wykorzystywanych jest w kampaniach marketingowych małych i większych firm. Rynek reklamy dynamicznie się rozwija i zmienia się również oblicze gadżetów używanych do promowania marek.

Innowacyjne technologie

W XXI wieku to elektronika stała się najmodniejszą dziedziną, z której czerpie branża reklamowa. Rozwój technologii sprawia, że z elektronicznych gadżetów korzystamy w pracy i na co dzień. – Tłumaczy specjalista z Agencji Reklamowej Studio Siedem Żółtowski Grzegorz w Krakowie. -  Takie akcesoria są więc przydatne, a przez to bardziej atrakcyjne dla klientów. Poza tym świadczą też o nowoczesnym duchu marki. Do ich zalet należą również bogate możliwości projektowe – gadżety elektroniczne mogą mieć różne, oryginalne  kształty i wzory, a także firmowe nadruki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm swoim klientom i pracownikom wręcza pendrive’y, power banki czy przenośne dyski USB i ładowarki. Duża popularnością cieszą się również słuchawki i cyfrowe ramki na zdjęcia. Do tej kategorii można również zaliczyć tzw. około-elektroniczne gadżety do przechowywania, takie jak etui na tablety czy telefony oraz torby na laptopy.

Elegancja i ekologia

Ekologia to dzisiaj silny trend w niemal każdej dziedzinie gospodarki – w budownictwie czy w branży spożywczej produkty opatrzone znakami jakości cieszą się największą popularnością. Nie inaczej jest w branży reklamowej, gdzie gadżety produkowane bez szkody dla środowiska są coraz bardziej doceniane. Drewniane skrzynie na wino, skórzane torby czy portfele – takie akcesoria utrwalają u klienta przyjazny obraz marki, która troszczy się o środowisko, wspiera zdrowy styl życia i idzie z duchem czasu. Warto przy tym zauważyć, że tego typu gadżety są również ekskluzywne. Luksus to kolejny silny trend w branży gadżetów reklamowych. Tanie, wątpliwej jakości gadżety raczej nie budują pozytywnego wizerunku marki w przeciwieństwie do eleganckich, wysokiej klasy akcesoriów, którymi można się pochwalić, a które dodają prestiżu.

„Why so serious?”

W dzisiejszych czasach reklama jest coraz bardziej odważna i kontrowersyjna. Przekaz zawierający dużą dozę humoru czy oryginalne treści lepiej zapada w pamięć. Tą samą zasadą kierują się marketingowcy projektując gadżety reklamowe. Z tego powodu dużą popularnością w strategiach marketingowych cieszą się obecnie nie tylko poważne, typowo użytkowe czy biurowe akcesoria, ale też zabawne gadżety. Wśród nich na uwagę zasługują gadżety antystresowe w dowcipnych kształtach, zabawne maskotki czy wszelkie gadżety, takie jak smycze, koszulki czy kubki reklamowe opatrzone śmiesznymi nadrukami. Gadżet, który wywołuje uśmiech na twarzy, tworzy skuteczny, pozytywny przekaz na długo zapadający w pamięć.

Podziel się