Artykuł sponsorowany Naprawy stylowych i antycznych zegarów w PRACOWNI ZEGARMISTRZOWSKIEJ KORDALEWSKI

Naprawy stylowych i antycznych zegarów w PRACOWNI ZEGARMISTRZOWSKIEJ KORDALEWSKI

Najlepsze pracownie zegarmistrzowskie prócz naprawy zegarków na rękę z mechanizmami mechanicznymi czy elektronicznymi, są również w stanie przeprowadzać kompleksowe renowacje zegarów ściennych czy stojących. Najczęściej dotyczy to przedmiotów stylowych oraz antycznych, których piękno zostało nadszarpnięte duchem czasu. Funkcjonalność oraz blask takich zegarów od lat przywraca PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA KORDALEWSKI z Warszawy, gdzie każdy etap naprawy wykonywany jest ze szwajcarską precyzją. Jak wygląda zatem renowacja czasomierzy?

Od konserwacji po renowację zegarów

Pracownia zegarmistrzowska Andrzeja Kordalewskiego podejmuje się zarówno konserwacji zegarów, jak i ich napraw, renowacji oraz rekonstrukcji. W pierwszym przypadku mowa o usprawnianiu działania mechanizmów, wymianie baterii oraz o zabezpieczaniu powierzchni drewnianych oraz metalowych specjalnymi preparatami ochronnymi. Naprawy dotyczą zaś usuwania bieżących uszkodzeń, które wpływają na wygląd danego zegara lub też jego działania. Czym są zaś renowacje i rekonstrukcje, które przeprowadzane są głównie w przypadku modeli stojących oraz wiszących antycznych, cennych, stylowych czy tych wyprodukowanych przez uznanych producentów?

Renowacja zegarów to kompleksowy ich remont, który dotycz niemalże każdego elementu. Zegarmistrz Andrzej Kordalewski skupia się wtedy na czyszczeniu, naprawie i konserwowaniu mechanizmów, a także na wymianie baterii. W ramach odnawiania koperty/obudowy i tarczy usuwane są stare powłoki, uzupełniane są wszelkie braki i likwidowane są wżery. W przypadku elementów metalowych ważne jest ich odtłuszczanie, chromowanie, a także nanoszenie właściwego podkładu i lakieru. W przypadku ozdobnych malunków i grafik również i one wymagają odnowienia. Ponadto renowacja zegara dotyczy wskazówek, które mogą być wypełnione luminoforem. Ich wygląd odświeżany jest także powłoką ozdobną, a mechanizm wymaga smarowania. Prócz tego renowacja często dotyczy serwisu indeksów, wymiany szkła, a także reperowania ornamentów.

Rekonstrukcja elementów zegarów

W przypadku większych zegarów drewnianych lub metalowych – np. kominkowych czy z kukułką –  ważne mogą być również działania rekonstrukcyjne, które polegają na odtwarzaniu większych ubytków. Jeśli dotyczy to antycznych zegarów taka praca musi być wykonana po wcześniejszym zapoznaniu się z dokumentacją pierwowzoru. Jak tłumaczy bowiem zegarmistrz Andrzej Kordalewski, renowacja i rekonstrukcja to przywracanie dawnego wyglądu oraz funkcji zegarowi, bez wprowadzania niepotrzebnych modyfikacji.

Niekiedy rekonstrukcja cennych egzemplarzy wykonywana jest przy współpracy zegarmistrza z pracownią stolarską czy warsztatem rzemiosła artystycznego.

Dlaczego warto odnawiać zegary w pracowni Andrzeja Kordalewskiego?

Pracownia Andrzeja Kordalewskiego to warsztat zegarmistrzowski z tradycjami. Odnowiono już w nim tysiące zegarów ściennych, stojących, kominkowych, komodowych, kuchennych czy też starodawnych budzików. Do każdego zlecenia zegarmistrz Andrzej Kordalewski podchodzi zaś ze szczególną dbałością, oferując renowacje tylko z użyciem wysokiej klasy materiałów. Naprawy odbywają się zaś w świetnie wyposażonej pracowni, dzięki której odnowione mogą być nawet najbardziej uszkodzone i wiekowe zegary. Możliwe jest to również dzięki niezwykłym wręcz zdolnościom Andrzeja Kordalewskiego, którego można nazwać artystą i doświadczonym rzemieślnikiem. Potwierdzają to nie tylko zadowoleni klienci z Warszawy oraz całej Polski, ale także rekomendacje Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników miasta Warszawy. Dyplom cechowy to powód do dumy zegarmistrza Andrzeja Kordalewskiego i dowód na to, że warto wybrać właśnie jego szerokie usługi.

Dodać należy, że PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA mieszcząca się w centrum Warszawy przy ulicy Jagiellońskiej, zawsze gwarantuje atrakcyjne ceny oraz terminową realizację zleceń. Nic dziwnego, że prócz klientów indywidualnych Andrzej Kordalewski obsługuje też muzea, antykwariaty czy kolekcjonerów antycznych zegarów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter