Artykuł sponsorowany Na czym polega tłumaczenie symultaniczne? Skorzystaj z oferty biura Alna Witolda Boćwińskiego!

Na czym polega tłumaczenie symultaniczne? Skorzystaj z oferty biura Alna Witolda Boćwińskiego!

Szukasz sprawdzonego biura tłumaczeń, które zajmuje się wykonywaniem translacji ustnych? Nie wiesz, czy potrzebujesz przekładu symultanicznego, czy konsekutywnego? Specjaliści z firmy Alna Witold Boćwiński Tłumacz Przysięgły Języka Litewskiego świadczą kompleksowe usługi w tym zakresie od 1998 roku. W ofercie biura dostępne są przekłady z i na język: litewski, niemiecki, angielski, łotewski, duński, niderlandzki, rosyjski i ukraiński.

Czym jest tłumaczenie symultaniczne?

Usługa ta polega na tłumaczeniu słyszanej po raz pierwszy wypowiedzi ustnej. Przeprowadzenie tłumaczenia symultanicznego wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia oraz sprzętu technicznego. Co najmniej dwuosobowy zespół zajmuje kabinę dźwiękoszczelną, w której odbywa się praca. Specjalista pośredniczy w translacji wypowiedzi prelegenta, używającego mikrofonu i na żywo opracowuje słyszany tekst, który jest dostępny w odbiornikach ze słuchawkami.

Wykonywanie obowiązków na najwyższym poziomie wymaga nie tylko umiejętności językowych, ale także utrzymania odpowiedniego poziomu skupienia. Z tego powodu eksperci zmieniają się co około 15 minut. Tłumaczenie równoległe pozwala na aktywne uczestnictwo wszystkich zaproszonych gości podczas sympozjum lub konferencji.

Tłumaczenie symultaniczne a konsekutywne

Tłumaczenia ustne, dostępne w ofercie firmy Alna Witold Boćwiński Tłumacz Przysięgły Języka Litewskiego, obejmują przekład symultaniczny oraz konsekutywny. Ten drugi rodzaj polega na opracowaniu uprzednio wysłuchanej całej wypowiedzi. Specjalista musi wykazać się umiejętnością koncentracji oraz dobrą pamięcią. Niekiedy może posiłkować się notatkami.

Wybór rodzaju usługi zależy przede wszystkim od charakteru wydarzenia. Translacja konsekutywna sprawdzi się w przypadku krótkich wydarzeń, w których uczestniczy mało osób. Jest to jednocześnie bardziej ekonomiczna metoda. Natomiast przekład równoległy jest idealnym wyborem w przypadku całodniowych konferencji i paneli biznesowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas