Artykuł sponsorowany Na czym polega ochrona przeciwwodna budynków?

Na czym polega ochrona przeciwwodna budynków?

Nieszczelność powierzchni takich jak ściany czy balkony i tarasy to duży problem dla użytkowników budynku. Może ona być skutkiem nieprawidłowo ułożonej podłogi, np. z płytek, lub osiadania budynku, starzenia się go. Woda i zanieczyszczenia mogą przedostawać się przez powstające szczeliny i powodować korozję konstrukcji. Konieczne w takiej sytuacji jest podjęcie niezbędnych działań, w szczególności zatrzymanie penetracji wody. Poznaj szczegóły!

Uszczelnianie powierzchni tarasowych i balkonowych

Na powierzchniach balkonowych, tarasowych lub dachach często konieczne jest nałożenie efektywnej, hydroizolującej powłoki. Zapewnia ona ochronę przed korozją płyty konstrukcyjnej, ewentualnymi przeciekami i rozwojem mikroorganizmów.

Wykorzystuje się tu specjalistyczne, proste w użyciu preparaty uszczelniające. Zapewniają one doskonałą wodoszczelność płaszczyzn. Tworzą bowiem elastyczną, jednolitą powłokę na długie lata. Wcześniej należy jednak rozłożyć odpowiednią włókninę wzmacniającą, która wraz z preparatem staje się odporną na stojącą wodę membranę.

Jak wskazują specjaliści firmy RIS Kotes, wybrany preparat powinien cechować się znaczną elastycznością. Jest to szczególnie ważne w przypadku elementów budynku, które są narażone na naprężenia konstrukcyjne bądź materiałowe, tuż przy połączeniu powierzchni poziomej ze ścianą. Zdolność tzw. mostkowania rys przez środki zabezpieczające gwarantuje wyjątkową szczelność powłoki.

Iniekcyjne naprawy ścian i stropów

Ochrona przeciwwodna budynków to również naprawa ścian oraz stropów. Prowadzone tu prace mają wyeliminować skutki pękania tych płaszczyzn i powstawania w nich rys. Specjaliści dopierają w takim przypadku odpowiedni materiał, który musi poprzedzić szczegółowa ocena uszkodzeń. Popularną substancją jest w tym przypadku żywica epoksydowa, poliuretanowa, akrylowa lub akryloamidowa. Preparaty te cechują się wysoką przyczepnością, wytrzymałością na zginanie i rozciąganie.

Pojawianie się rys w konstrukcjach betonowych nie jest rzadkim zjawiskiem, zawsze jednak stanowi wadę budynku. Może niekorzystnie wpływać na estetykę obiektu, a nawet zagrażać bezpieczeństwu jego użytkowania.

Aby zapobiec przyspieszonej degradacji materiału konstrukcyjnego, konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych napraw. Z uwagi na specyfikę pęknięć i ich znaczenie dla całej konstrukcji, dokonuje się uzupełnienia rys metodą iniekcji. Zapewnia ona ochronę przed wnikaniem wody, zanieczyszczeń oraz innych, agresywnych czynników, a także wypełnienie rys oraz wzmocnienie konstrukcji.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas