Artykuł sponsorowany Na czym polega idea speed dating?

Na czym polega idea speed dating?

Pomysł na speed dating przywędrował do nas zza oceanu. Zanim mogliśmy zacząć chodzić na szybkie randki, nie raz zetknęliśmy się z nimi podczas oglądania amerykańskich filmów i seriali. Podobnie jak randki w ciemno, również spotkania singli w ramach speed dating są aranżowane przez osoby z zewnątrz, są jednak mniej zobowiązujące i dają szansę poznania osób spoza ograniczonego kręgu znajomych-znajomych.

Speed dating jako metoda na znalezienie partnera

Poszukiwanie drugiej połówki w dzisiejszych czasach bywa trudne. Częste zmiany miejsca zamieszkania, życie w pośpiechu i bardzo angażująca praca – wszystko to wpływa negatywnie na nasze życie towarzyskie, a przez to również na możliwość spotkania wymarzonego partnera. Osoby zmęczone przedłużającym się „stanem wolnym” na szczęście mogą korzystać z rozmaitych sposobów na poszukiwanie życiowego towarzysza. Coraz częściej pomocni okazują się nie znajomi czy rodzina, ale biura matrymonialne, które podejmują się m.in. organizacji szybkich randek.

Pomysł na speed dating narodził się w ostatniej dekadzie minionego stulecia w Stanach Zjednoczonych i szybko przyciągnął zainteresowanie szerokiej rzeszy singli. W przeciwieństwie do randek w ciemno, aranżowanych przez przyjaciół czy rodzinę, taki sposób spotykania osób płci przeciwnej jest mniej zobowiązujący, a przez to mniej krępujący. Szybkie randki są znacznie bardziej swobodne, ale jednocześnie dają zainteresowanym poczucie bezpieczeństwa, gdyż odbywają się w miejscach publicznych, a nad ich przebiegiem czuwają organizatorzy – opowiada nasza rozmówczyni z agencji matrymonialnej Infinity Love.

Jak działa speed dating w Polsce?

Szybkie randki odbywają się w wyznaczonym wcześniej terminie, najczęściej w kawiarniach lub klubach. Informacje o planowanym wydarzeniu umieszczane są na stronach internetowych organizatorów, czyli biur matrymonialnych oraz lokali, w których mają się odbyć. Osoby zainteresowane uczestnictwem zgłaszają się bezpośrednio do organizatorów, którzy przygotowują sobie listę nazwisk i numerów kontaktowych. Dane uczestników nigdy nie są podawane do informacji innych osób bez ich zgody.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy otrzymują karty z imionami lub numerami osób płci przeciwnej. Panie zajmują miejsca przy stolikach, a panowie dosiadają się do nich – zaczyna się rozmowa. Po upływie kilku minut rozbrzmiewa dzwonek – sygnał, by panowie przeszli do kolejnego stolika. Sytuacja powtarza się kilkukrotnie, w zależności od ilości uczestników. Na otrzymanych wcześniej kartach uczestnicy zaznaczają, które ze spotkanych osób zrobiły na nich pozytywne wrażenie. Po zakończeniu spotkania uczestnicy przekazują swoje karty organizatorom, którzy sprawdzają, czy ktoś spodobał się sobie wzajemnie. Jeśli tak, zainteresowane sobą osoby otrzymują informacje kontaktowe (tylko imię i nr telefonu). Teraz od nich zależy, czy będą kontynuowali znajomość.

Speed dating to nie tylko sposób na znalezienie drugiej połówki, ale przede wszystkim świetna zabawa, okazja do wyjścia z domu i poznania nowych ludzi. Podczas takich spotkań dla singli panuje wesoła, swobodna atmosfera, w której każdy może poćwiczyć swoje umiejętności randkowania czy flirtu. A ponieważ nad imprezą czuwają organizatorzy, uczestnicy szybkich randek mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas