Artykuł sponsorowany Na czym polega ekologiczne czyszczenie rur z odzyskiem?

Na czym polega ekologiczne czyszczenie rur z odzyskiem?

Codziennie miliony metrów sześciennych płynnych nieczystości z naszych domów oraz ulic trafia, za pośrednictwem sieci rur oraz kanałów, do oczyszczalni. Zdarza się, że kanały ulegają awariom, których przyczyną jest najczęściej zapchanie, mogące w krótkim czasie doprowadzić np. do podtopień ulic czy zalania mieszkań. Receptą na utrzymanie rur w należytym stanie jest regularne czyszczenie kanalizacji. Na czym polega czyszczenie rur z odzyskiem? Odpowiadamy!

Monitoring kanalizacji – czemu służy?

Czyszczenie kanalizacji wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy wod-kan, dysponujące odpowiednim sprzętem. Pierwszym krokiem, znacznie ułatwiającym proces czyszczenia jest monitoring kanalizacji, mający na celu określenie rodzaju oraz wielkości zanieczyszczeń zalegających w rurach. Jedną z firm, zajmujących się nie tylko czyszczeniem kanalizacji, ale też m.in. odbiorem nieczystości płynnych jest WOD-KAN TRANS w Katowicach.

Hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji – ewolucja pojazdów

Jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia kanalizacji jest metoda hydrodynamiczna, wykorzystująca specjalistyczne samochody. Pojazdy wykorzystywane do czyszczenia kanalizacji tą metodą, pierwotnie podzielić można było na dwa modele: pierwszy z nich wyposażony był w zbiornik na wodę oraz pompę podającą wodę pod wysokim ciśnieniem. Z jego pomocą można było czyścić kanalizację, jednak wypompowanie osadów i szlamu musiało odbyć się przy użyciu drugiego pojazdu.

Drugi rodzaj to bardziej zaawansowane pojazdy, łączące obie funkcje. W ich przypadku zbiornik podzielony jest na dwie części: jedna z nich wypełniona jest wodą do płukania, druga zaś, służy gromadzeniu osadów.

Najbardziej zaawansowane modele to pojazdy wyposażone w system odzysku wody, służącej do dalszego płukania kanałów z osadów i ścieków.

Hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji z odzyskiem wody – jak się odbywa?

Do studzienki kanalizacyjnej (takiej, która umiejscowiona jest niżej względem spadku kanału) wpuszczany jest wąż ciśnieniowy, którego zakończenie stanowi głowica z dyszami. Ruch głowicy z dyszami w górę, wywoływany jest przez wodę płynącą pod wysokim ciśnieniem. Po dotarciu do kolejnej studni rewizyjnej, głowica wraca, tym razem pod jeszcze wyższym ciśnieniem, które wypłukuje osady i szlam ze ścianek kanałów. Zanieczyszczenia są przepychane w kierunku studni, nad którą pracuje specjalistyczny pojazd. Równocześnie do wspomnianej studni wprowadzany jest wąż ssawny, wypompowujący osad. Dzięki systemowi odzysku wody, możliwe jest wielokrotne powtarzanie tej czynności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas