Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, wybierając zakład pogrzebowy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając zakład pogrzebowy?

Śmierć bliskiej osoby wiąże się z koniecznością zorganizowania pochówku. W tej trudnej sytuacji warto wybrać taki zakład pogrzebowy, który załatwi wszelkie formalności i pomoże przeprowadzić niezbędne procedury. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takie jak ceny, podejście pracowników, lokalizacja. Dowiedz się, jak wybrać firmę pogrzebową, aby cieszyć się odpowiednim standardem obsługi.

Lokalizacja i dostępność zakładu pogrzebowego

Miejsce, w którym zlokalizowana jest firma pogrzebowa, jest często najważniejszym kryterium. Zakłady znajdują się często w bliskiej okolicy cmentarzy. Mogą one jednak mieć filie i oddziały, które są umiejscowione np. przy katedrach lub dużych kościołach. Wybór firmy lokalnej, która dobrze zna miejsce pochówku może wiele ułatwić i usprawnić. Pracownicy mają na ogół dobry kontakt z zarządem cmentarza, księżmi oraz z prosektorium, co przyspiesza dopełnianie formalności.

Profesjonalna firma pogrzebowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dyżury pracowników umożliwiają kontakt również w nocy. Bliska lokalizacja sprawia, że ciało można przewieźć w krótkim czasie. Zależy zwrócić uwagę, czy wybrany podmiot oferuje usługi transportu zwłok. Jak wskazują specjaliści Zakładu pogrzebowego „Hübscher”, mogą one być świadczone wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego karawanu, przez kompetentnego kierowcę.

Kompleksowość oferty

Usługi pogrzebowe, które świadczy zakład pogrzebowy, są niezwykle istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru firmy pogrzebowej. Warto zwrócić uwagę na to, czy jego pracownicy są w stanie pomóc w załatwieniu wszystkich formalności. Kompetentny personel pomoże odebrać akt zgonu z urzędu, wykupić miejsce na cmentarzu, wypełnić wniosek o zasiłek pogrzebowy. Na ogół jest w stanie również ustalić z księdzem lub mistrzem ceremonii wszystkie szczegóły pogrzebu.

Warto sprawdzić ponadto, czy ma w asortymencie trumny, urny i inne elementy niezbędne podczas pochówku. Dobrze przygotowane zakłady mają na wyposażeniu sprzęt nagłaśniający, mogą zamówić kwiaty i wykonać klepsydry.

Wybór firmy może być łatwiejszy dzięki przejrzeniu fotografii z wcześniej przeprowadzonych pogrzebów. Można wówczas zobaczyć, jak wygląda karawan, jak przystrajane są miejsca pochówku oraz jak prezentują się pracownicy podczas ceremonii. Profesjonalna firma wykorzystuje ponadto akcesoria, które poprawiają oprawę pogrzebu. To np. baldachim, który osłania grób przed deszczem i śniegiem. Może nim być również elektryczna winda, która ułatwia spuszczenie trumny do grobu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter