Materiał Partnera Monitoring w domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku?

Monitoring w domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że osobami zdecydowanie najbardziej narażonymi na ewentualność włamania, są właściciele domów jednorodzinnych zlokalizowanych z dala od ośrodków miejskich czy innych zabudowań. Ryzyko utracenia całego majątku lub znacznej jego części jest na tyle wysokie, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie najnowocześniejszych systemów alarmowych. Jakie zatem rozwiązania mogą przynieść w tym zakresie najlepsze rezultaty?

Ważna rola monitoringu


Alarmy we współczesnym wydaniu to w zasadzie nic innego niż systemy współpracujących ze sobą i zależnych od siebie urządzeń, których zadaniem jest wykrycie, zarejestrowanie oraz wypłoszenie potencjalnych włamywaczy. Za jeden z najważniejszych elementów elektronicznej układanki uznaje się znane kamery monitoringu. Właściciel posesji w pierwszej kolejność powinien zadbać o ich ilość oraz odpowiednie rozmieszczenie. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych problemów związanych z powstawaniem tzw. martwych stref, które niestety dość często są wykorzystywane przez złoczyńców.

Kolejnym czynnikiem, który bezpośrednio decyduje o jakości zakupionego sprzętu, jest oczywiście jakość nagrywanego obrazu. W tym miejscu warto wyraźnie podkreślić, iż nowoczesne kamery mogą nagrywać nawet w rozdzielczości HD lub Full HD. Zwiększa to oczywiście prawdopodobieństwo na późniejsze zidentyfikowanie twarzy złoczyńców lub innych cech szczególnych. Z praktycznego punktu widzenia bardzo przydatna bywa również funkcja nagrywania w podczerwieni. To dzięki niej dom i jego najbliższe otoczenie strzeżone są każdego dnia bez względu na porę. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak zwiększyć zakres ochrony?


Choć już samo istnienie kamer potrafi skutecznie odstraszyć włamywaczy, to sam monitoring bywa jednak środkiem nie zawsze wystarczającym. Dlatego też za bardzo ciekawą opcję można uznać montaż dodatkowych zabezpieczeń w postaci różnego rodzaju elektronicznych czujników, które reagują zarówno na ruch, jak i dźwięk oraz silne wstrząsy. Po wykryciu niebezpieczeństwa informacja z detektorów zostaje przesłana do centrali sterującej, która wszczyna alarm dźwiękowy oraz świetlny. Niemniej – w przypadku domów oddalonych znacząco oddalonych od sąsiednich zabudowań – nawet to może nie przynieść zamierzonych rezultatów.

Właściciele powinni zatem rozważyć możliwość połączenia swojej centrali alarmowej z centralą dobrej firmy ochroniarskiej tak jak Agencja Ochrony Osób i Mienia BOSS. Po odebraniu sygnału specjaliści natychmiast wysyłają na miejsce zdarzenia patrol. Sprawia to, że włamywacze mają bardzo mało czasu na wyrządzenie znaczących szkód. Po przybyciu specjaliści sprawdzają również stan posesji i oceniają, czy alarm nie został wszczęty przypadkowo. W razie odnalezienia śladów włamania o całej sytuacji zostaje powiadomiony klient.

Opracowanie:

Agencja Ochrony Osób I Mienia Boss Jakub Zimny

Korzkwy 13A lok. 5

  • tel. 695 528 839

Podziel się