Artykuł sponsorowany Metody druku. Przegląd rozwiązań

Metody druku. Przegląd rozwiązań

Pośród dostępnych metod druku wyróżniamy między innymi: metodę offsetową, cyfrową, UV, lateksową oraz rolowaną. Do najczęściej wykorzystywanych obecnie rodzajów druków zaliczamy zaś druk offsetowy oraz druk cyfrowy. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie zastosowanie znajdują obie te metody oraz czym się różnią. Przeczytasz również o tym, jak najłatwiej dzisiaj znaleźć dobrą drukarnię.

Druk offsetowy

Offset stanowi rozwiązanie, które jest opłacalny przy większych nakładach, liczących setki czy nawet tysiące egzemplarzy. I choć jego przygotowanie zajmuje sporo czasu – zdecydowanie się opłaca. Korzystając z tej metody możemy bowiem otrzymać wysokiej jakości materiały.  Wydruk charakteryzuje się nasyconymi oraz żywymi kolorami. Ponadto mamy możliwość wyboru spośród różnych opcji uszlachetniania druku.

Druk offsetowy opłaca się przy nakładach, które osiadają setki bądź tysiące egzemplarzy ze względu na koszty. Te zaś są stosunkowe wysokie. Drukarz, który obsługuje maszynę offsetową musi poświęcić wiele czasu i uwagi, aby odpowiednio ustawić liczne parametry oraz zadbać o bardzo istotne szczegóły takie jak na przykład praca cylindrów. Drukarz musi bowiem dopilnować, by każdy z cylindrów kładł taką ilość farby w wyznaczonych miejscach, jaka jest właściwa dla realizacji danego zamówienia.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy zaś ma także wiele zalet, stąd, podobnie jak offset, cieszy się bardzo dużą popularnością. Zamówienia realizowane przy zastosowaniu metody cyfrowej powstają szybciej. Dzieje się tak z uwagi na mniejszy stopień skomplikowania tej metody. Ponadto nie wymaga ona tyle pracy, ile należy włożyć w realizację zamówienia przy użyciu metody druku offsetowego, a co za tym idzie jest mniej kosztowny. Dzięki temu druk cyfrowy jest opłacalny także przy niskich nakładach.

Kolory na gotowych wydrukach zaś po są równie żywe i nasycone. Można także wybierać spośród różnych dostępnych opcji uszlachetniania druku.

Jak znaleźć dobrą drukarnię?

Obecnie najlepszym i najbogatszym źródłem poszukiwań jest Internet. W sieci można znaleźć niemal wszystko, czego potrzebujemy. Dlatego też poszukiwania dobrej drukarni należy rozpocząć od wirtualnej bazy firm, oferujących usługi drukarskie.

W sieci możemy znaleźć wiele drukarń z całej Polski. Warto zatem wybrać firmę, która będzie wyróżniała się profesjonalizmem i oferowała najlepszy stosunek jakości do cen realizowanych zamówień.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest lokalizacja firmy. Jak już wyżej wspominaliśmy, możemy wybierać spośród drukarń, znajdujących się na terenie całego kraju. Pomimo tego, najlepiej jest szukać takiej, której siedziba mieści się na terenie naszego województwa.

Jak skutecznie szukać? Wyjaśnimy na przykładzie. Osoba prywatna bądź przedsiębiorstwo z województwa śląskiego powinno w wyszukiwarkę wpisać hasło: drukarnie cyfrowe Katowice. Wówczas roboty, zasilające pracę danej wyszukiwarki, skierują swoją uwagę na drukarnie, zlokalizowane w samych Katowicach oraz na firmy, które mieszczą się w pobliżu miasta bądź w innych miejscowościach, ale usytuowanych wciąż na terenie województwa śląskiego. Kiedy już wpiszemy drukarnie cyfrowe Katowice wyświetlą się wyniki, a w nich propozycje różnych firm.

Dlaczego lokalizacja jest taka ważna? Otóż zawsze jest korzystniej dla klienta, kiedy drukarnia znajduje się w niedalekiej odległości od jego domu czy siedziby jego firmy. Przemawiają za tym ważne argumenty. Po pierwsze w takiej sytuacji możemy się zdecydować na odbiór osobisty zrealizowanego zamówienia. Po drugie mamy możliwość odwiedzenia siedziby wybranej przez nas drukarni np. w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić, na jakim etapie jest obecnie nasze zamówienie lub jak zostało ono zrealizowane. W takiej sytuacji możemy na miejscu na przykład poprosić o ewentualne zmiany lub domówić więcej sztuk. W przypadku towaru zamawianego via post takiej możliwości nie będziemy mieć. Po trzecie, jeśli decydujemy się na przesyłkę – nawet dziś w XXI wieku – im mniej kilometrów ma ona pokonania, tym większe jest prawdopodobieństwo, że szybciej do nas dotrze. A zatem niezależnie od wybranej przez nas formy odbioru realizowanego zamówienia okoliczna drukarnia wypada najlepiej.

Spośród dostępnych usług, oferowanych przez drukarnie w pobliżu, należy zaś wybrać taką, która, jak już wcześniej wspominaliśmy, zapewnia najwyższą jakość produktu w korzystnej dla nas cenie.

Na koniec warto jeszcze sprawdzić, co o danej firmie sądzą jej obecni i byli klienci. Aby to zrobić, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę nazwę danej firmy i dodać do niej hasło: opinie. Wówczas będziemy mieli okazję zapoznać się z opiniami internautów-klientów, którzy często bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas