Artykuł sponsorowany Kryteria wyboru sali weselnej

Kryteria wyboru sali weselnej

Sala weselna to miejsce, na którym powinniśmy skupić naszą uwagę podczas przygotowań do tego ważnego dnia. Wybór odpowiedniego miejsca, które zagwarantuje świetną i bezpieczną zabawę przez całą noc to fundament pod udane wesele. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik, który podpowie Wam jakie kryteria wyboru brać pod uwagę przeglądając oferty obiektów weselnych.

Wielkość wesela

Fundamentalną kwestią, jaką należy ustalić, jest wielkość wesela, a więc ilość gości weselnych, jaka zostanie zaproszona na uroczystość. Ta informacja w dużym stopniu determinuje wybór konkretnego obiektu. Chcąc urządzić kameralne przyjęcie w gronie najbliższej rodziny nie ma sensu szukać Sali weselnej, która jest przygotowana na przyjęcie 100 czy 200 osób. I odwrotnie…chcąc urządzić wielkie i huczne wesele należy znaleźć obiekt, który będzie w stanie zmieścić i obsłużyć dużą liczbę gości weselnych. Przeglądając oferty domów weselnych warto zwrócić uwagę na to, ile pomieszczeń (sal) znajduje się w danym obiekcie. Jeżeli są to 2 lub 3 sale, to należy upewnić się, że każda z nich posiada osobną infrastrukturę oraz wejścia. Dzięki temu goście z kilku różnych imprez weselnych nie będą mieszać się ze sobą. Z drugiej strony część osób chce mieć lokal weselny na wyłączność. Tą kwestię także warto doprecyzować przed złożeniem podpisu na umowie.

Styl zabawy weselnej

Każda para młoda ma na pewno wyobrażenie uroczystości i zabawy weselnej. Przed wyborem obiektu, w którym zostanie zorganizowane wesele warto zastanowić się w jakim stylu ma się odbyć impreza. Część osób preferuje eleganckie przyjęcia w hotelu. Wielu jest także zwolenników hucznej zabawy do samego rana. Część osób woli wybrać klimatyczny, dystyngowany dworek. Inni z kolei chcieliby znaleźć zajazd ze stadniną koni położony gdzieś na uboczu. Większość par młodych będzie w pełni zadowolona z eleganckiego obiektu weselnego gwarantującego kompleksową obsługę.

Wybierając salę weselną trzeba też wziąć pod uwagę jej lokalizację. Najlepiej wybrać obiekt, który nie będzie stwarzał problemów związanych z dalekim dojazdem. Jeśli jednak część gości przyjedzie na imprezę weselną z dalszych stron, to należy zapewnić im komfortowe miejsca noclegowe.

Dodatkowe koszty

Kwestia ewentualnych dodatkowych kosztów jest bardzo istotna w kontekście wynajęcia sali weselnej. W przypadku organizacji wesela z poprawinami warto poznać możliwości oraz cennik lokalu w tym zakresie. Należy dokładnie przejrzeć wszystkie pozycje cennika. Może się bowiem okazać, że atrakcyjna cena wynajmu sali jest związana z wysokimi kosztami usług dodatkowych jak obsługa kelnerska, dekoracja sali czy zakup ciast i owoców. Oceniając konkurencyjność cenową sali weselnej warto wziąć pod uwagę cały pakiet usług, z jakich będziemy korzystać.

Spośród szerokiej oferty obiektów weselnych warto przyjrzeć się propozycji firmy Domel z Zebrzydowic, która zajmuje się profesjonalną organizacją imprez weselnych, bankietów oraz różnego rodzaju uroczystości. Firma Domel gwarantuje nie tylko profesjonalną organizację imprez, ale także fachowe doradztwo w kwestii ustalenia niezbędnych szczegółów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas