Artykuł sponsorowany Koktajle przygotowywane na świeżo wyciskanych owocach i pulpach

Koktajle przygotowywane na świeżo wyciskanych owocach i pulpach

Alkoholowe koktajle sporządzane są nierzadko na bazie soków z kartonu czy słodkich napojów gazowych, które zawierają spore ilości cukru. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak trunki przygotowane na podstawie naturalnych składników. Świeżo wyciskane owoce i pulpy to podstawa wielu koktajli, jakie są w stanie zaserwować najlepsi barmani. Co zatem proponują?

Smaczne i orzeźwiające cytrusy

Do owoców najczęściej wykorzystywanych przy przygotowywaniu alkoholowych koktajli niewątpliwie zaliczają się cytrusy. To właśnie one nadają charakterystycznego orzeźwienia, świetnie sprawdzając się w trunkach o lekkim, nieco kwaśnym smaku. Świeżo wyciskany sok z cytryny i pomarańczy to m.in. podstawowe składniki koktajlu Emanuelle, w którym ważnym elementem jest też brandy, kostki lodu oraz białko. Takie połączenie ma wielu zwolenników i świetnie sprawdza się np. jako koktajl sporządzony przez barmana na imprezie okolicznościowej.

Taką obsługę barmańską wesel, urodzin czy innych wydarzeń oferuje Cosmo Event Bar. Specjaliści są w stanie przygotować koktajle na bazie świeżo wyciskanych owoców cytrusowych, które są też niezbędne przy wykonaniu niezwykle popularnego Cuba Libre. Niewielka ilość soku z cytryny w połączeniu z rumem i colą to koktajl zachwycający prostotą i świetnym smakiem. Często wykorzystywanym przez barmanów owocem cytrusowym jest także grejpfrut, z którego świeżo wyciśnięty sok jest składnikiem orzeźwiających koktajli. Jakie jeszcze trunki mogą być przygotowane na bazie owoców i pulp?

Świeże, naturalne składniki – podstawa dobrego koktajlu

Będące istotnym elementem koktajlu naturalne składniki występują w wielu popularnych trunkach. Oprócz świeżo wyciskanych soków świetnie sprawdzają się pulpy. Można je przygotować np. na bazie mango, które zmiksowane z sokiem z cytryny może być podstawą nietuzinkowych koktajli na owocach. Wspomnianą pulpę można połączyć m.in. z wódką, a nawet szampanem. Naturalne składniki są też elementem popularnego koktajlu Piña colada, w którym kluczowym elementem jest sok ananasowy.

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy doskonale sprawdzi się natomiast w cieszącym się sporym zainteresowaniem trunku Tequila Sunrise. Należy jednocześnie pamiętać, że naturalne składniki zamiast gotowych, pasteryzowanych wyrobów, stosowane są wyłącznie przez najlepszych barmanów. Przygotowane przez nich koktajle wyróżniają się niepowtarzalnym, wyrazistym kolorem, ale też o wiele intensywniejszym smakiem i aromatem. Warto postawić na takie trunki np. przy organizacji imprez okolicznościowych – z pewnością zostaną docenione przez zaproszonych gości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas