Artykuł sponsorowany Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego, którego obwiązuje tajemnica zawodowa. Pomaga on firmom w zakresie obowiązków podatkowych udzielając odpowiednich rad, wystawiając opinie. Jego działanie może pomóc firmie się rozwinąć i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe. Jakie są inne korzyści wynikające z korzystania z usług doradcy podatkowego?

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy udziela osobom zainteresowanym (płatnikom czy podatnikom) wszelkich potrzebnych porad czy opinii związanych z podatkami ich obowiązującymi, sporządza również zeznania podatkowe i deklaracje, lub pomaga w ich przygotowaniu. Ponadto, prowadzi księgi podatkowe. Jego zadaniem jest również pomoc w korzystaniu z różnorodnych ulg podatkowych, w celu zminimalizowania obciążenia podatkowego. Udziela on również niezbędnych konsultacji i porad dotyczących prawa podatkowego, jak również prawa pracy. Może on również reprezentować klienta w sprawach sądowych. Jego perfekcyjna znajomość zmieniających się przepisów gwarantuje zgodność z nimi, co minimalizuje kary podatkowe. Wszystkie opinie przez niego wydane musi przetrzymywać przez 5 lat. Ponadto, doradcę podatkowego obejmuje tajemnica zawodowa.

Doradztwo biznesowe

Kompetencje doradcy podatkowego przydają się już na samym początku rozpoczęcia działalności, kiedy możemy otrzymać pakiet niezbędnych wskazówek i wsparcia na czas rozpoczęcia biznesu. Także w dalszych etapach, rozwoju działalności, jego wiedza może okazać się bardzo korzystna dla rozwoju przedsiębiorstwa poprzez wybór odpowiedniej formy opodatkowania, która najbardziej będzie służyła firmie. W efekcie, doradca podatkowy może tak gospodarować firmą, że zwiększy jej bezpieczeństwo finansowe. Z jego pomocy mogą skorzystać firmy jednoosobowe, firmy krajowe czy spółki cywilne, jawne i partnerskie. Warto skorzystać z usług biura rachunkowego Mikal, gdyż mamy wtedy możliwość prowadzenia księgowości naszej firmy, obsługi kadrowo – płacowej, oraz szeroko rozumianego doradztwa podatkowego wraz z pakietem niezbędnej wiedzy na bieżąco. Z jego usług można również korzystać nie prowadząc żadnej firmy, a w przypadku różnorodnych trudności podatkowych i potrzebnej w związku z tym porady. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej dziedzinie, warto skorzystać z jego usług.

Opracowanie:

Mikal.pl Dariusz Zakrzewski

Tuchola , Łanowa 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas