Artykuł sponsorowany Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pralni?

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pralni?

Różne rodzaje tekstyliów wymagają różnych technik prania. Dlatego niektóre rzeczy – zarówno ubrania, jak i pościel, koce, i inne tkaniny, pierzemy w pralce, w domu, a kurtki, płaszcze, niektóre elementy odzieży codziennej, oddajemy do pralni chemicznej. Od niedawna na rynku obok pralni chemicznych funkcjonują też pralnie wodne, które oferują możliwość uprania zwykłych ubrań poza domem. Czym są oraz czy warto z nich korzystać?

Profesjonalna pralnia wodna

Pranie odzieży, pościeli i innych tekstyliów w profesjonalnej pralni wodnej jest na pewno wygodne, bo oszczędza nasz czas i sprawia, że w domu nie walają się sterty przeznaczonych do prania albo upranych, lecz jeszcze nie złożonych ciuchów. Ale, co może się wydawać dziwniejsze, korzystanie z punktów usługowych pralni wodnych to także oszczędność – oszczędność wody, środowiska oraz samych ubrań, które poddane działaniu profesjonalnych detergentów odzyskują świeżość i wracają do niemal idealnego stanu. Z usług pralni wodnej pana Grzegorza Piaseckiego korzystają jednak nie tylko indywidualni zleceniodawcy, ale także instytucje, takie jak hotele, pensjonaty, restauracje itp.

Proces prania tkanin w pralni wodnej składa się z kilku etapów

  • Przyjęcie odzieży albo innych tekstyliów do czyszczenia, połączone ze wstępną oceną stopnia zabrudzenia, która polega na weryfikacji ilości i wielkości plam, zaznaczanie uszkodzeń oraz sprawdzenie pod kątem odbarwień lub podobnych wad. Dodatkowo sprawdzenie informacji, które producent zamieszcza na wszywkach tak, by jak najlepiej dobrać metodę czyszczenia tkaniny.
  • Spisanie protokołu przyjęcia.
  • Odplamianie czyli detaszacja.
  • Pranie w profesjonalnych pralkach przy wykorzystaniu odpowiedniego programu i właściwych detergentów, których zadaniem jest usunięcie zabrudzeń bez naruszania tkaniny. Oprócz tego, że nowoczesne pralki znajdujące się w punktach usługowych pralni wodnych mają czujniki, które komputerowo dobierają odpowiedni program prania, to stosowane detergenty są w miarę rozwoju technologii coraz bardziej przyjazne dla tkanin, środowiska oraz ludzi.
  • Wirowanie, suszenie i nadawanie odpowiedniego kształtu tkaninom. Przy fasonowaniu ubrań korzysta się z ciepłego lub zimnego powietrza na specjalnych stołach lub na manekinach.
  • Prasowanie ubrań, parowanie i maglowanie.
  • Zapakowanie odzieży tak, by klient mógł ją wygodnie przetransportować do domu.

Pralnie wodne to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy wciąż nie mają czasu, są stale zabiegani i zmęczeni. Metody wykorzystywane w takich pralniach sprawdzają się zarówno do włókiem naturalnych, jak i sztucznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas