Artykuł sponsorowany Kaszerowanie, sztancowanie i uszlachetnianie w ofercie drukarni FOLDRUK-FOLION

Kaszerowanie, sztancowanie i uszlachetnianie w ofercie drukarni FOLDRUK-FOLION

Drukarnie o szerokim profilu działalności prócz druku wielkoformatowego, druku cyfrowego,  ksero, a także prócz sprzedaży katalogów, folderów i innych artykułów biurowych oferują kaszerowanie, sztancowanie oraz uszlachetnianie wydruków. Usługi te wykorzystywane są przez różnych klientów, od producentów opakowań począwszy, na agencjach marketingowych i biurach architektonicznych kończąc. Na czym polega zatem kaszerowanie, sztancowanie i uszlachetnianie wydruków? O tym opowiadają fachowcy z drukarni FOLDRUK-FOLION, która działa w Warszawie.

Kaszerowanie, czyli uszlachetnianie tektury falistej

Jak tłumaczą specjaliści z drukarni FOLDRUK-FOLION, kaszerowaniem można w uproszczeniu nazwać proces uszlachetniania tektury falistej. W praktyce działanie to polega zaś na technicznym lub dekoracyjnym oklejaniu cienkim papierem – najczęściej zadrukowanym wedle wskazań klienta – innego nośnika papierowego o większej grubości. Mowa głównie o tekturze falistej, a także o kartonach i gotowych wyrobach tekturowych bądź kartonowych.

W drukarni FOLDRUK-FOLION kaszerowane są zatem standy reklamowe, zawieszki towarowe, teczki, segregatory na dokumenty, a nawet stojaki ekspozycyjne. Oznacza to, że taki rodzaj uszlachetnienia drukarskiego sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy powierzchni tektury falistej nie da się bezpośrednio zadrukować na maszynie drukarskiej ze względu na jej grubość. Oklejanie cienkim papierem okazuje się w takim przypadku lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że kaszerowanie nadrukiem offsetowym jest szybkie, dokładne i możliwe do wykonania we wszystkich kolorach.

Sztancowanie – wycinanie i perforowanie dekoracyjne

Sztancowanie podobnie jak kaszerowanie stosowane jest do celów technicznych (podwyższanie jakości i wytrzymałości wyrobów) oraz dekoracyjnych (nadawanie wyrobom właściwej estetyki). Fachowcy z drukarni FOLDRUK-FOLION tłumaczą, że usługa taka polega po prostu na wycinaniu lub perforowaniu zaprojektowanych wcześniej kształtów na różnych nośnikach drukarskich. Odbywa się to w zautomatyzowany sposób na wysokiej klasy wykrojnikach z wyprofilowanymi ostrzami. Kiedy najczęściej klienci drukarni FOLDRUK-FOLION proszą o sztancowanie?

Usługę sztancowania proponujemy dla papieru, kartonu, a także tektury. Oznacza to, że wycinane i perforowane mogą być ulotki, etykiety, koperty, torby papierowe, opakowania, teczki, metki, kartki pocztowe, zawieszki, pudła, euro zawieszki oraz opakowania zbiorcze. Często przyjmujemy zatem mniejsze lub większe zlecenia od firm z sektora spożywczego, cukierniczego, kosmetycznego, a nawet farmaceutycznego.

                                         – zdradza jeden z pracowników warszawskiej drukarni FOLDRUK-FOLION.

Uszlachetnianie wydruków: foliowanie, laminowanie i lakierowanie

Kolejną usługą drukarską wykonywaną w celu podwyższenia jakości i estetyki różnych wyrobów, w tym zwłaszcza wydruków, jest ich uszlachetnianie. Introligatorzy z firmy FOLDRUK-FOLION zapewniają, że są w stanie zaproponować różne formy ulepszenia produktów. Przede wszystkim warto jednak skoncentrować się na foliowaniu, lakierowaniu oraz laminowaniu papierów. Metody te wykonywane są w inny sposób – np. pokrywanie wypełniaczami i pigmentami lub też foliami (matowymi, fakturowymi, błyszczącymi itp.) – ale zapewniają podobne efekty: dodatkowe walory estetyczne wydruku oraz wydłużoną jego żywotność. Może on być nawet odporny na wodę, wilgoć oraz promieniowanie UV.

Do innych metod uszlachetniania wydruków zaliczyć można też tłoczenie, złocenie oraz wykrajanie dekoracyjne. Specjaliści z drukarni FOLDRUK-FOLION zawsze doradzają klientom, kiedy postawić właśnie na te techniki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas