Artykuł sponsorowany Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska: Bezpieczne nabycie nieruchomości krok po kroku

Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska: Bezpieczne nabycie nieruchomości krok po kroku

Kupno nieruchomości to bardzo duża inwestycja, która wiąże się z poniesieniem sporych kosztów. Zazwyczaj też kupujemy lokum, z którym wiążemy naszą przyszłość. Warto więc podjąć wszelkie środki ostrożności, aby mieć pewność, że transakcja przebiegnie zgodnie z prawem oraz spełni nasze oczekiwania. W takiej sytuacji pomocne będą usługi, jakie oferuje Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska.

Skontrolowanie warunków transakcji

Nabycie nieruchomości z pomocą notariusza gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, ponieważ jest on specjalistą w zakresie prawa nieruchomości i ma obowiązek działać zgodnie z przepisami oraz interesem stron. Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska działająca w Warszawie pomaga klientom już na samym początku procesu nabycia nieruchomości. W pierwszej kolejności notariusz może dokładnie skontrolować wszelkie dokumenty dotyczące nieruchomości, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i że lokal jest wolny od jakichkolwiek zobowiązań czy ograniczeń. Następnie notariusz uwiarygodnia dane stron transakcji, a więc dane sprzedającego i nabywcy, oraz upewnia się, że strony transakcji są uprawnione do jej dokonania.

Sporządzenie aktu notarialnego kupna nieruchomości

Zgodnie z polskim prawem przeniesienie własności nieruchomości musi być zawarte w formie aktu notarialnego, inaczej będzie nieważne. Dlatego niezależnie czy kupujemy mieszkanie z pierwszej ręki, czy z rynku wtórnego Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska to miejsce, które musimy odwiedzić. Notariusz sporządzi akt notarialny kupna, który jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym dokonanie transakcji i przeniesienie własności nieruchomości na nabywcę. Akt, dzięki temu, że zawiera informacje o sprzedającym i nabywcy oraz o transakcji, w tym o cenie, warunkach płatności i opisie nieruchomości, stanowi ważne zabezpieczenie interesów obu stron. Ponadto notariusz przeprowadzi również niezbędne czynności rejestracyjne, takie jak zgłoszenie zmiany własności w księdze wieczystej.

Zdarza się także, że jeszcze przed sporządzeniem aktu notarialnego i oficjalnym nabyciem nieruchomości strony zawierają umowę przedwstępną. Najczęściej dotyczy to sytuacji, gdy kupujący potrzebuje czasu na uzyskanie kredytu. Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska pomoże również w sporządzeniu tego dokumentu, który stanowi zobowiązaniem stron do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas