Materiał Partnera Kancelaria adwokata Tomasza Plęsa – Pomoc prawna nie tylko w sprawach karnych

Kancelaria adwokata Tomasza Plęsa – Pomoc prawna nie tylko w sprawach karnych

W przypadku zawodu adwokata udzielanie porad prawnych jest równie ważnym obszarem działań kancelarii, jak pomoc w sporządzaniu różnego rodzaju pism, czy też reprezentowaniu przed sądem, urzędami. Z jej pomocy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Szukając adwokata w Kędzierzynie-Koźlu, można udać się do Kancelarii adwokackiej Tomasz Plęsa. Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?

Adwokatem może zostać osoba, która ukończyła 5-letnie studia prawnicze oraz 3-letnią aplikację adwokacką prowadzoną przez samorządy zawodowe. Dodatkowo warunkiem możliwości otworzenia własnej kancelarii jest pozytywny wynik egzaminu praktycznego przeprowadzanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i uzyskanie wpisu na listę adwokatów. W odróżnieniu od radców prawnych mogą brać udział w sprawach karnych i karnoskarbowych w charakterze obrońcy. Adwokaci zajmują się opracowywaniem umów oraz pism procesowych, reprezentacją klientów w postępowaniach sądowych, udzielają pomocy w obszarze prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego, upadłościowego, naprawczego i administracyjnego. Kancelarie mieszczą się zwykle w większych miastach. Potrzebując pomocy prawnika w przypadku Kędzierzyna-Koźla, może to być Kancelaria adwokata Tomasza Plęsa.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Porada adwokata jest całkowicie bezpieczna. Ponieważ zawód ten jest zawodem zaufania publicznego, a prawnicy mają obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. Całkowicie chronią tym samym interesy swoich klientów. Nic nie ma prawa wydostać się poza mury kancelarii. Ma to znaczenie w przypadku spraw karnych, gdzie całkowite zaufanie ma kolosalny wpływ na przygotowanie skutecznej linii obrony.

Czy tylko adwokaci mogą udzielać porad prawnych?

W świetle obowiązujących przepisów nie tylko adwokat może udzielać porady prawnej. W Kędzierzynie-Koźlu podobnie, jak w innych miejscowościach w kraju, istnieje kilka punktów, gdzie uzyskasz pomoc w różnych obszarach prawa. Nie tylko w Kancelarii adwokata Tomasza Plęsa. Doradztwo prawne mogą bowiem prowadzić także osoby jedynie z tytułem magistra prawa. Jednak tylko adwokat jest, tak jak napisaliśmy wyżej, zawodem zaufania publicznego. Ponadto ma udokumentowaną wiedzę i pełne przygotowanie do pełnienia zawodu przede wszystkim pod względem praktycznym. W porównaniu z notariuszami i radcami prawnymi, doradcy w kancelarii adwokackiej mają najszerszy zakres kompetencji. Jako jedyni mogą reprezentować klienta przed sądem. Do najczęstszych spraw prowadzonymi przez adwokatów zalicza się problemy rodzinne, spadkowe, jak również naruszenie praw konsumenckich, czy też w przypadku firm pomoc w windykacji niezapłaconych należności.

Złożoność polskiego prawa sprawia, że dzięki pomocy prawników z kancelarii adwokackich, można przejść spokojnie przez tak skomplikowane i obszerne zagadnienia, jak postępowanie spadkowe, czy też nierzadko bolesne sprawy o delikatnym podłożu związane z rozwodem, pozbawieniem praw rodzicielskich czy alimentami.

Opracowanie:

Tomasz Plęs Kancelaria adwokacka

Kędzierzyn-Koźle , Harcerska 10b lok. 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas