Materiał Partnera Kancelaria adwokacka Tomasza Plęsy – Sprawy z zakresu prawa cywilnego

Kancelaria adwokacka Tomasza Plęsy – Sprawy z zakresu prawa cywilnego

Kancelaria adwokacka Tomasza Plęsy udziela porad prawnych w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Są to wszelkiego rodzaju postępowania, których główne założenia opierają się o przepisy kodeksu cywilnego. Zadaniem adwokata jest wyjaśnienie wszelkich niuansów, które dla osoby niezaznajomionej z tą terminologią mogą okazać się niezrozumiałe. Sprawdź w artykule, co wchodzi w zakres usług tej konkretnej kancelarii.

Prawo cywilne

Do zadań sądu cywilnego należy rozpatrywanie spraw o różnym stopniu skomplikowania, które w jakikolwiek sposób naruszają zasady kodeksu cywilnego. Oprócz tego sąd ten zajmuje się rozstrzyganiem sporów opierających się o stosunek cywilnoprawny. Podstawową zasadą prawa cywilnego jest bowiem równorzędność stron, co w praktyce oznacza, iż pomiędzy osobami zaangażowanymi nie może występować żadna zależność. Z tego też względu nieodzownym elementem prawa cywilnego jest też prawo rodzinne i gospodarcze. Adwokat Tomasz Plęs udziela porad prawnych osobom, które np. wnioskują o odszkodowanie, chcą podważyć zapisy w testamencie lub są w trakcie rozwodu. Do jego zadań należy m.in. sporządzanie umów i wszelkiego rodzaju pism oraz reprezentowanie klientów przed sądem.

Zasady współpracy

Kancelaria adwokacka Tomasza Plęsy oferuje kompleksową obsługę prawną. W pierwszej kolejności adwokat dokładnie zapoznaje się z istotą problemu. Po stronie klienta leży wówczas dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów i materiałów dowodowych, które będą miały kluczowe znaczenie w trakcie opracowywania strategii. Po wnikliwej analizie przedstawiciel kancelarii adwokackiej stworzy plan działania, który będzie w pełni dopasowany do wymagań konkretnej sytuacji. Warto bowiem mieć świadomość, iż praca adwokata nie ogranicza się do formułowania uniwersalnych tez, ponieważ każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia i uwzględnienia wszystkich kluczowych kwestii. Siedziba kancelarii mieści się w Kędzierzynie-Koźlu. Klienci mogą także umówić się na spotkanie w filii znajdującej się w Opolu.

Opracowanie:

Tomasz Plęs Kancelaria adwokacka

Kędzierzyn-Koźle , Harcerska 10b lok. 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas