Artykuł sponsorowany Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Radomska radzi jak przygotować się do rozwodu

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Radomska radzi jak przygotować się do rozwodu

Uważasz, że Twój związek małżeński istnieje już tylko na papierze? Chciałbyś zmienić coś w swoim życiu i dojrzałeś do rozwodu? Pamiętaj, że w tych kwestiach nie powinieneś kierować się emocjami, ponieważ możesz narazić się na przegraną. Dlatego, zamiast próbować samodzielnie złożyć pozew o rozwód, lepiej zwrócić się o pomoc w tej sprawie do specjalisty na przykład z Kancelarii Adwokackiej Moniki Radomskiej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata podczas sprawy rozwodowej?

Życie pisze różne scenariusze i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nas spotka. Jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń z całą pewnością jest rozwód. Jeżeli jesteś pewny, że Twojego małżeństwa nie da się już uratować, to zanim odwiedzisz Kancelarię Adwokacką Adwokat Moniki Radomskiej, powinieneś zacząć zbierać dowody, które umożliwią przygotowanie odpowiedniego planu przed złożeniem pozwu – bez względu na to, czy planujesz rozwód z orzekaniem o winie, czy bez orzekania o winie. Samodzielnie trudno Ci będzie przygotować komplet dokumentów. Co więcej, ewentualne braki formalne opóźnią rozpoczęcie rozprawy, czego większość osób pragnie uniknąć. Natomiast profesjonalista zadba o wszystkie kwestie prawne i zachowa zimną krew, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Jakie dokumenty przygotować do rozwodu?

Podstawowymi dokumentami, które należy dołączyć do każdego pozwu o rozwód są: odpis pozwu z załącznikami, odpis skróconego aktu małżeństwa, odpisy skróconych aktów urodzenia dzieci, dowód uiszczenia opłaty sądowej oraz zaświadczenie o wysokości dochodów z 3 ostatnich miesięcy. Jak radzi doświadczony prawnik w sprawach rodzinnych adwokat Monika Radomska, jeżeli w treści powołujemy się na konkretne dowody, to również należy je dołączyć. Mowa tutaj np. o rachunkach (które ułatwią zasądzenie alimentów), dokumentacji medycznej, SMS-ach, e-mailach, zdjęciach, nagraniach audio i video, wydrukach z portali społecznościowych, zeznaniach znajomych, przyjaciół, rodziny, sąsiadów, a nawet prywatnego detektywa. Pamiętaj, że adwokat po analizie Twojej sprawy pomoże Ci zebrać odpowiednie dokumenty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas