Materiał Partnera Jakie zaproszenia na ślub wybrać – klimatyczna, drewniana alternatywa!

Jakie zaproszenia na ślub wybrać – klimatyczna, drewniana alternatywa!

Wyjątkowe zaproszenia na ślub są tak samo nieodzowne, jak kwiaty czy dobry catering. To właśnie one są zapowiedzią ślubu, który będzie ukoronowaniem wielomiesięcznych przygotowań. Warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać te idealnie pasujące do wizji ceremonii. Jednak znalezienie „tego jedynego” wśród zaproszeń, może stanowić nie lada kłopot! Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i podsuwamy ciekawą alternatywę – drewniane zaproszenia.

Czym się kierować przy wyborze zaproszeń ślubnych?

Zaproszenia ślubne to temat rzeka, a ilość ofert dostępnych wzorów wprawia w osłupienie. Z jednej strony jest to wspaniałe – każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, ale z drugiej strony dość przytłaczające, bo trudno się zdecydować tylko na jedno z nich! Trzeba, więc narzucić sobie pewne sztywne ramy, które ułatwią wybór i zabezpieczą przed dryfowaniem w morzu ofert sklepów oferujących zaproszenia ślubne.

Budżet przede wszystkim, czyli musimy wydzielić sobie odpowiednią pulę pieniędzy tylko na zaproszenia. I tu nie ma jednej konkretnej kwoty, którą trzeba wydać, aby mieć ładne zaproszenia. Znajdziemy taki po 2 zł za sztukę, jak i po 15, więc naprawdę: sky is the limit. Dlatego ustalenie nieprzekraczalnej kwoty na zaproszenia jest konieczne, aby zbytnio nie "popłynąć" podczas zakupów. Budżet zależy przede wszystkim od liczby gości – im skromniejsze wesele, tym można pozwolić sobie na droższe projekty. Zazwyczaj są to bogato zdobione lub ręczne robione zaproszenia. Trzeba pamiętać, aby zamówić o kilka sztuk zaproszeń więcej, w razie pomyłki przy wypisywaniu.

Kiedy już ustalimy budżet i orientacyjną cenę zaproszeń pochylamy się nad estetyką. Motyw i kolor przewodni ślubu dyktuje to, jak będą wyglądały zaproszenia dla gości. Zasada ta dotyczy wszystkich elementów dekoracyjnych, które pojawią się podczas tego specjalnego dnia. Spójność pod tym względem jest kluczowa, aby ślub oraz wesele było ładne pod względem czysto estetycznym. Inne zaproszenia sprawdzą się podczas ślubu w plenerze, inne w stylu glamour, a jeszcze inne, jeżeli motywem przewodnim jest ulubiony film.

Zaproszenia drewniane

Każda panna młoda chce, aby ślub oraz wesele to był piękny dzień, pełen dobrych emocji i pięknych dekoracji. Dlatego nawet zaproszenia stanowią niezwykle ważny element przygotowań, który również musi być wyjątkowy i unikalny. Zaproszenia ślubne wykonane z drewna to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych karteczek. Tego typu zaproszenia są dostępne w ofercie wielu firm oferujących upominki z drewna, jak choćby pracownia Inspiracja, gdzie można zamówić nie tylko zaproszenia na ślub czy kartki okolicznościowe z drewna, ale również inne personalizowane prezenty.

Ręczne robione zaproszenia ślubne z drewna z pewnością przyciągną wzrok i mile zaskoczą zaproszonych gości, kiedy wyciągnął je z koperty. Wyróżniają się oryginalnym deseniem, który przy tym jest dość minimalistyczny i piękny w swej prostocie. Duża zasługa tkwi w użytym do produkcji surowcu – drewno jest szlachetne i piękne, a także ponadczasowe. Drewniane zaproszenia na ślub wspaniale współgrają ze stylistyką rustykalnego wesela lub utrzymanego w klimacie boho. 

Opracowanie:

Inspiracja Daria Resel

Częstochowa , al. Niepodległości 41a

  • tel. 606 754 810

Podziel się