Artykuł sponsorowany Jakie rodzaje przekładów może zaoferować nam biuro tłumaczeń?

Jakie rodzaje przekładów może zaoferować nam biuro tłumaczeń?

Biuro tłumaczeń zajmuje się profesjonalnym przekładem dokumentów różnego typu. W ciągle rozwijającym się świecie, klienci mają zróżnicowane potrzeby, z tego też powodu firmy oferują swoim klientom nie tylko tłumaczenia pisemne, ale także ustne. Wybór biura tłumaczeń daje nam pewność rzetelnego przekładu, dzięki czemu możemy wykorzystać takie tłumaczenie w urzędach. Jest  to tłumaczenie przysięgłe, które wykonywać może tłumacz przysięgły.

Rodzaje tłumaczeń dostępne na rynku

Biura tłumaczeń specjalizują się w przekładzie różnego typu dokumentów, w różnych formach. Tłumaczenia specjalistyczne wybierane są, gdy potrzebny jest nam przekład z różnych dziedzin nauki. Są to dziedziny takie jak prawo, medycyna, technika czy też finanse. Tłumaczenia ustne dzielimy na kilka typów. Tłumaczenie szeptane wykorzystuje się w przypadku, gdy klient wymaga dyskretnego tłumaczenia wykonanego podczas przebiegu spotkania. Tłumaczenia kabinowe wykonuje co najmniej dwóch tłumaczy, którzy na bieżąco przekładają słowa osoby mówiącej i przekazują je słuchaczom. Istnieją także tłumaczenia konsekutywne, podczas których tłumacz przekłada najważniejsze fragmenty przemówienia, by następnie przekazać treść słuchaczom.

Tłumaczenia zwykłe, a tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia zwykłe, a tłumaczenia przysięgłe znacznie się od siebie różnią. Składając dokumenty do tłumaczenia, warto mieć na uwadze tę kwestię, by właściwie wybrać specjalistę, który zajmie się przekładem. Tłumaczenia zwykłe obejmują przekłady książek, instrukcji, artykułów i wszystkich pism, które nie są urzędowe ani nie mają mocy prawnej. Zazwyczaj tego typu tłumaczenia są tańsze i mogą być wykonane przez każdą osobę, której umiejętności językowe są na odpowiednio wysokim poziomie. Inaczej wygląda tłumaczenie uwierzytelnione. Może ono być wykonane wyłącznie przez tłumacza przysięgłego, gdyż musi posiadać moc prawną. Są to wszelkiego rodzaju dokumenty urzędowe, takie jak akt urodzenia, małżeństwa, zgonu czy też dokumenty pojazdu i faktury.

Sprawdzone biuro tłumaczeń to podstawa

Nie każdy może samodzielnie wykonać profesjonalne tłumaczenie, dlatego też warto zaufać sprawdzonemu biuru tłumaczeń, takiemu jak Tłumaczenia Express sp. z o.o. Firma od wielu lat zajmuje się kompleksowymi usługami z zakresu tłumaczeń. Poza najpopularniejszymi tłumaczeniami języka angielskiego i niemieckiego, jednostka specjalizuje się w przekładzie niemalże trzydziestu innych języków. W ofercie możemy znaleźć zarówno tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne, jak i ustne, dzięki czemu klient otrzyma przekład idealnie dostosowany do osobistych preferencji i wymagań. Warto wspomnieć także, że wycena oferowana przez jednostkę jest darmowa, a dla stałych klientów przewidziane są atrakcyjne rabaty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas