Materiał Partnera Jak zwalczyć karaluchy w kuchni?

Jak zwalczyć karaluchy w kuchni?

Karaluchy w kuchni to okropny widok. Owady te wprowadzają się tam, gdzie mogą liczyć na pożywienie. Jeżeli w kuchni jest nieporządek, resztki jedzenia można znaleźć na podłodze czy w szafkach, karaluchy będą mieć doskonałe warunki do życia. Jeżeli do pomieszczenia trafi jeden karaluch, z pewnością dotrze tam także mnóstwo jego towarzyszy. Owady te wydzielają feromony, które zwabiają inne osobniki, dlatego żyją w dużych grupach.

Co zrobić, gdy zauważymy karaluchy w prywatnej kuchni?

Karaluchy nie pokazują się za dnia, na poszukiwanie pożywienia wychodzą nocą. Spotkać je można najczęściej wczesnym rankiem, gdy pospiesznie opuszczają miejsce żerowania. Aby je zniechęcić, przede wszystkim należy utrzymywać w kuchni bezwzględny porządek. Nie należy zostawiać resztek jedzenia na blatach i w szafkach, pozamykać szczelnie wszystkie pojemniki z żywnością, nie zostawiać zalegających w pojemnikach śmieci.

Dobrym domowym sposobem na zwalczanie karaluchów jest pozostawienie w różnych miejscach kuchni pojemników z mieszaniną proszku do pieczenia i cukru. Taki preparat pęcznieje w brzuchach szkodników, powodując rozerwanie przewodu pokarmowego i śmierć owada.

Jednak gdy inwazja insektów jest znaczna, domowe sposoby nie wystarczą. Warto skorzystać z usług firm, które oferują zwalczanie szkodników. Z pomocą profesjonalistów pozbędziemy się karaluchów z mieszkania na zawsze.

Metoda oprysku i trutka na karaluchy

Bardzo przykre skutki niesie ze sobą inwazja karaluchów w zakładach produkcyjnych czy restauracjach. Powierzchnia pomieszczenia zostaje skażona, przechowywana żywność uszkodzona. Do tego dochodzi naruszenie dobrej reputacji takiej firmy, co w przypadku lokali gastronomicznych może spowodować straty nie do odrobienia. Dlatego firmy powinny od razu podjąć skuteczne działania w celu eliminacji szkodników.

Często w mniejszych sklepach i restauracjach oraz w prywatnych domach, do zwalczania karaluchów stosowana jest metoda oprysku. Polega ona na spryskaniu specjalnym środkiem miejsc, gdzie gnieżdżą się insekty oraz tras, którymi się poruszają.

Bardzo popularną i skuteczną metodą dezynsekcji jest zastosowanie trutki na karaluchy. Trutka zawiera silnie wabiącą substancję, która zachęca szkodniki do jej spożycia. Karaluchy zjadają także martwe osobniki, które wcześniej się zatruły. W ten sposób trucizna rozprzestrzenia się bardzo szybko i powoduje eliminację całych kolonii owadów. Kompleksowe usługi w zakresie zwalczania wszelkich szkodników oferuje firma Insekt Robert Zasuwik. Zakład ten specjalizuje się w dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji pomieszczeń. Do unieszkodliwiania niechcianego robactwa stosuje bezpieczne dla zdrowia ludzi, sprawdzone preparaty. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy jest gwarancją, że szkodniki zostaną usunięte z pomieszczeń skutecznie i na stałe.

Opracowanie:

Insekt Robert Zasuwik

Wyszków , 3 Maja 4

Podziel się