Materiał Partnera Jak wykonać bukiet na różne okazje?

Jak wykonać bukiet na różne okazje?

Pewne wydarzenia w życiu wymagają wyjątkowej oprawy. Doskonale nadają się do tego bukiety kwiatowe. W formie prezentu mogą wyrazić nasze uczucia, zaś wykorzystane do dekoracji pomagają podkreślić ważność danej uroczystości. Ślub, narodziny dziecka, imieniny czy też zaręczyny to idealne okazje na docenienie uroku kwiatów. Bukiet z nich wykonany na pewno zachwyci obdarowaną osobę lub będzie świetną ozdobą. Jak go wykonać, by prezentował się dobrze?

Rodzaje bukietów

Bukiety możemy podzielić ze względu na cechy charakterystyczne kwiatów, które zostały użyte do ich wykonania. Tym sposobem wyróżnia się między innymi bukiety: z kwiatów ogrodowych, z kwiatów suszonych lub z kwiatów pachnących. Bukiety z kwiatów ogrodowych zachwycają swoją naturalnością i prostotą oraz różnorodnością barw. Są najczęściej komponowane z krwawnika, bratka i astra krzaczastego. Do wykonania bukietu z kwiatów suszonych idealne są: lawenda, mikołajek i krwawnik kichawiec. W tym przypadku należy wybierać rośliny, które są podatne na suszenie i zachowują swój naturalny kształt podczas tego procesu. Przyjemnych wrażeń dostarczają także bukiety z roślin pachnących, takich jak: lawenda, mięta czy tymianek. Oczywiście wszystkie trzy rodzaje kwiatów można ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju przepiękną kompozycję kwiatową. W celu znalezienia lub charakteryzacji interesującego nas bukietu możemy się udać do kwiaciarni i skorzystać z pomocy jej pracowników.  

Wykonanie bukietu

Każdy chciałby, aby bukiet jak najdłużej zachował swój urok. Wpływ na to ma kilka istotnych kwestii, z których zdają sobie sprawę doświadczeni ogrodnicy. Po pierwsze, wielkie znaczenie ma prawidłowe cięcie kwiatów. Powinny być one ścięte zanim pąki w pełni rozkwitną. Nóż, którym wykonujemy tę czynność musi być bardzo ostry. Łodygi kwiatów należy oczyścić z liści i pędów na końcowej ich części. Kolejna kwestia to wiązanie bukietu. Korzystnym sposobem jest obracanie bukietu, co nadaje mu odpowiednią formę. Do wiązania najlepiej używać włókna lub nici. Niezwykle ważne jest także prawidłowe postępowanie z bukietem po jego przygotowaniu. Wazon, w którym go trzymany musi być zawsze czysty, wypełniony świeżą wodą. Można wzbogacić ją specjalnymi preparatami przedłużającymi żywotność kwiatów. Bukiety warto ustawiać w chłodnych pomieszczeniach, by długo pozostały piękne i prezentowały się doskonale.

Dobrym sposobem na dodanie uroku bukietowi są różnego rodzaju dodatki, jak na przykład wkomponowanie w nie liści bylin ogrodowych. W celu realizacji własnej koncepcji bukietu warto udać się do kwiaciarni. Baccara oferuje sprzedaż wielu gatunków kwiatów i wykonanie oryginalnych kompozycji bukietowych, idealnych na każdą okazję.

Opracowanie:

Baccara Kwiaciarnia

Legionowo , Jagiellońska 9d lok. 2

Podziel się