Materiał Partnera Jak wybrać dobrego radcę prawnego?

Jak wybrać dobrego radcę prawnego?

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Oznacza to, że jeśli znajdziemy się w stosunkowo trudnej sytuacji związanej z dowolną dziedziną prawa, powinniśmy skonsultować się z radcą prawnym, który udzieli nam informacji, pomoże w sporządzeniu pism, jak również będzie nas reprezentował wedle potrzeby przed sądami lub organami administracyjnymi. Radca prawny może posiadać określoną specjalizację, dlatego na wybór odpowiedniej osoby najlepiej poświęcić nieco czasu i zyskać pewność, że właśnie ta osoba będzie w stanie pomóc nam w pełni profesjonalny sposób. Pomoc prawna może dotyczyć porady, jak powinniśmy postępować w konkretnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, jednak również konieczne może być sporządzenie odpowiedniego pisma do sądu lub innego organu czy reprezentowanie przed sądem.

Zakres usług kancelarii prawniczej

Kancelaria prawnicza jest miejscem, do którego możemy zwrócić się po poradę w sprawach związanych z różnymi dziedzinami prawa. Jednak każda z nich posiada swoje określone specjalizacje, w związku z nim to właśnie na nich powinniśmy się skupić poszukując odpowiedniej kancelarii. Gdy wyszukamy prawników w naszej okolicy, sprawdźmy czym dokładnie się zajmują i jakie posiadają opinie od wcześniejszych klientów w sieci. Warto z pewnością wybrać przedstawiciela polecanego, który zatroszczy się o naszą sprawę w sposób indywidualny i zadba o jej odpowiednie rozwiązanie.

Oferta cenowa i terminy

Jeśli chodzi o ceny, to w większości przypadków będą one do siebie zbliżone. Najważniejsza powinna być dla nas więc wysoka jakość usług, indywidualne podejście do każdego klienta, zachowanie poufności i oczywiście dostępność terminów. Prawnik może z powodzeniem prowadzić większą ilość spraw jednocześnie jednak pokrywające się terminy mogą stanowić utrudnienie i nie zawsze ma możliwość jeszcze umieścić nas w swoim grafiku. Wówczas powinniśmy zdecydować się na innego reprezentanta.

Doradztwo prawne i szeroka obsługa w tym zakresie jest w wielu sytuacjach niezwykle dla nas korzystna. Powinniśmy więc znaleźć specjalistę w interesującej nas dziedzinie prawa, któremu będziemy w stanie zaufać i powierzyć swoje ważne sprawy do fachowego rozwiązania. Zarówno przy zwykłych poradach, jak i na sali sądowej pomoc prawnika może nam zaoszczędzić wiele stresu, w związku z czym z pewnością nie wolno rezygnować z takiej możliwości.

Opracowanie:

Geran Kancelaria radcy prawnego Gerard Madejski

Warszawa , Wał Miedzeszyński 420a lok. 6

Podziel się