Artykuł sponsorowany Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?

Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?

Polska jest krajem coraz bardziej atrakcyjnym dla przedstawicieli innych narodowości. Obywatele innych krajów odwiedzają nasz kraj, zakochują się w jego pięknej przyrodzie, widzą szansę w rozwoju zawodowym, czują się bezpiecznie. Każdy, kto jest zainteresowany pobytem w Polsce, powinien poznać zasady obowiązujące przy staraniu się o pobyt czasowy. Jakie są najpopularniejsze formy pobytu?

Pobyt związany z pracą

Ważną częścią życia jest praca. Dlatego też wielu cudzoziemców wybiera Polskę, jako swoje miejsce do życia. Zezwolenie na pobyt oraz pracę to najczęściej wybierana forma pobytu przez cudzoziemców. Zasadniczą korzyścią jest możliwość składania wniosku w jednej instytucji. Ważne jest jednak zaangażowanie pracodawcy. Przedsiębiorca potrzebny jest do wypełnienia konkretnego załącznika do druku. Jest to zaświadczenie potwierdzające, że biznesmen nie może pozyskać na dane stanowisko innej osoby. Warto zwrócić uwagę na to, że po dwóch latach korzystania z uroków naszego pięknego kraju, cudzoziemiec może ubiegać się o pozwolenie na pobyt czasowy dla członków swojej rodziny. Dużym utrudnieniem biurokratycznym jest konieczność ponownej aplikacji w sytuacji zmiany miejsca zatrudnienia. Stosowną pomoc można otrzymać firmach specjalizujących się w udzielaniu pomocy cudzoziemcom, takim jak Biuro Prawne Krystyna Hawari.


Kwestie dotyczące pobytu czasowego cudzoziemca z rodziną

W przypadku, gdy cudzoziemiec przebywa w Polsce, może starać się o uzyskanie pozwolenia na pobyt czasowy dla członków swojej rodziny. Wskazana zgoda uzyskiwana jest na wniosek współmałżonka bądź rodzica mieszkającego w Polsce. W tym przypadku ważne jest spełnienie określonych wymogów zarówno przez cudzoziemca znajdującego się na terenie Rzeczypospolitej, jak i ukochanych, którzy starają się do niego dołączyć. Przedstawiciel innego narodu przebywający w naszym kraju musi udokumentować, że dysponuje stabilnym źródłem dochodów, które umożliwia utrzymanie jego oraz członków rodziny. Nie należy także zapominać, o ubezpieczeniu zdrowotnym bądź polisie, która jest w stanie pokryć koszty leczenia w Polsce. Podkreślić należy fakt, że ten wymóg nie dotyczy osób, które znajdują się w zasięgu ochrony międzynarodowej, a więc dysponujących na przykład statusem uchodźcy.

Zasady dotyczące zgody na pobyt czasowy dla osoby podejmującej studia w Polsce

W sytuacji, gdy osoba będąca obywatelem innego kraju pragnie podjąć bądź kontynuować studia licencjackie, magisterskie bądź doktoranckie może uzyskać pozwolenie na pobyt czasowy na terenie Rzeczypospolitej. Jest udzielane maksymalnie na 15 miesięcy.

Następne zezwolenia udzielane są cudzoziemcom z uwzględnieniem zasad ogólnych.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas