Materiał Partnera Jak przygotować imprezę motywacyjną

Jak przygotować imprezę motywacyjną

Obecnie coraz więcej uwagi zwraca się na potrzeby pracownika – nie tylko finansowe. O dobrego pracownika należy zadbać, dając mu to czego najbardziej potrzebuje. Dla jednych będzie to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, dla innych miła atmosfera w pracy. Zacieśnianiu więzi wśród kolegów i koleżanek z pewnością służy organizacja imprez firmowych.

Impreza firmowa ma na celu oderwanie się od codziennych obowiązków i bliższe poznanie ze sobą współpracowników. To z kolei buduje pozytywną atmosferę w firmie, a także wzmacnia lojalność poszczególnych pracowników wobec firmy.

Organizacja imprez motywacyjnych – na co zwrócić uwagę?

Należy mieć na uwadze, że zazwyczaj imprezy firmowe organizowane są poza godzinami pracy, warto więc przygotować event tak, by zachęcić personel do poświęcenia swojego osobistego czasu, na rzecz integracji.

Organizując imprezę należy zastanowić się nad:

  • Miejscem eventu
  • Doborem menu
  • Przygotowaniem integrujących gier i zabaw
  • Kosztami imprezy
  • Terminem

Wynajem sali to jeden z kluczowych czynników dla sukcesu imprezy firmowej. Decydując się na sale w malowniczym otoczeniu, dajemy możliwość relaksu naszym pracownikom. Otoczenie przyrody wpływa uspokajająco i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Przepiękne widoki oferuje lokal u Nobla w Murzynowie – smaczne jedzenie w takich warunkach z pewnością uprzyjemni pobyt na imprezie pracownikom.

Dobór menu również jest ważnym aspektem – warto poznać upodobania pracowników w tym względzie i wybrać takie dania, by i wegetarianin i mięsożerca byli usatysfakcjonowani.

Organizację imprezy w firmie można powierzyć osobie odpowiedzialnej za komunikację wśród personelu. Takie osoby potrafią przygotować gry i zabawy, podczas których nawet najbardziej nieśmiały pracownik poczuje się dobrze. Jednak nie w każdym przedsiębiorstwie taka osoba istnieje. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy osób pracujących w lokalu, które zapewne obsłużyły niejedną imprezę firmową (i nie tylko) i będą mogły dopomóc w doborze zabaw integracyjnych.

Przygotowując imprezę integracyjną, należy zadbać o odpowiedni termin i w miarę możliwości wynająć salę z wyprzedzeniem. Należy również zatroszczyć się o dowóz pracowników na miejsce i z powrotem.

Zalety organizacji imprez integracyjnych

Organizacja imprez bywa pracochłonna, a także kosztowna. Jednakże motywacja pracowników jest nieoceniona. Zmotywowany personel wykona więcej pracy, a co za tym idzie – zarobi więcej dla przedsiębiorstwa. Wartość takiego wydarzenia szybko zwróci się kilkukrotnie, dlatego opłaca się umożliwić pracownikom odrobinę relaksu na koszt firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas