Artykuł sponsorowany Jak prawidłowo nagłośnić spotkanie konferencyjne?

Jak prawidłowo nagłośnić spotkanie konferencyjne?

Dobrze zorganizowaną konferencję cechuje dopilnowanie wszelkich kwestii technicznych. Jedną z nich stanowi właściwe nagłośnienie pomieszczenia, w którym będzie odbywać się spotkanie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów systemów. Dobiera się je w zależności od wielkości i układu sali oraz ilości uczestników. Aspekt dźwiękowy przedsięwzięcia najlepiej powierzyć profesjonalnym firmom, zajmującym się wynajmem oraz obsługą sprzętu nagłaśniającego.

Nagłośnienie eventowe

Dobór sprzętu zależy przede wszystkim od wielkości sali, w które będzie odbywać się spotkanie. Istotne jest także to, jaki będzie układ pomieszczenia i w jakiej konfiguracji będą siedzieć jej uczestnicy – słuchacze oraz prelegent. Do wyboru są trzy podstawowe rodzaje nagłośnienia: eventowe, konferencyjne oraz kinowe. Pierwsze wykorzystywane jest przede wszystkim podczas dużych imprez plenerowych. Jego specyfikacja pozwala na stosowanie go w różnych warunkach pogodowych oraz swobodny transport na miejsce docelowe. Potrzeba jednak większych nakładów finansowych zarówno do jego wynajęcia, obsługi, jak i montażu na scenie.

Nagłośnienie konferencyjne

Jest dedykowane mniejszym salom. Przy stołach ustawionych w tak zwaną podkowę sprawdzi się system multifonów, czyli niewielkich mikrofonów ustawianych przed uczestnikami na blacie. W przypadku uczestnictwa w spotkaniu osób zza granicy można wybrać urządzenia z możliwością bieżącego przekładu przez tłumacza na inny język. Nagłośnienie podczas konferencji musi obejmować także ewentualną instalację pozwalającą na przekład symultaniczny.

Nagłośnienie kinowe

Rozwiązanie będzie idealne do sal, które cechują się układem teatralnym, na przykład w dużych centrach konferencyjnych lub targowych. W takim przypadku niezbędne będą mikrofony bezprzewodowe, które pozwalają na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i przekazywanie urządzenia poszczególnym uczestnikom, chcącym zabrać głos. Dla osoby występującej przyda się także podwyższenie, które korzystnie wpłynie nie tylko na jej widoczność, ale także słyszalność.

Obsługa sprzętu nagłośnieniowego

Rynek oferuje coraz więcej sprzętów, których obsługa jest bardzo intuicyjna. Odpowiednie nagłośnienie konferencji wymaga jednak specjalistycznej wiedzy z tego zakresu. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie zatrudnienie dźwiękowca. Jest to zazwyczaj zapewniane wraz z wynajęciem nagłośnienia. Usługi tego typu oferuje swoim klientom między innymi firma Han-Tech, znajdująca się na terenie Poznania. Fachowa instalacja oraz odpowiednie ustawienia akcesoriów dźwiękowych umożliwią przebieg wydarzenia bez problemów technicznych i zakłóceń, które utrudnią wzajemne zrozumienie uczestników. Wypożyczenia sprzętu nagłaśniającego pozwoli także na znaczne zaoszczędzenie kosztów związanych z przygotowaniem konferencji w porównaniu do jego zakupu. Ma to znaczenie niezależnie od wielkości przedsięwzięcia i oznacza profesjonalne podejście do kwestii organizacyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas