Artykuł sponsorowany Jak odświeżyć wygląd blachodachówki?

Jak odświeżyć wygląd blachodachówki?

Pokrycie blaszane to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej dachówki. Charakteryzuje się lekkością, ponadczasową estetyką oraz dobrą wytrzymałością. Skąd zatem pojawiające są na niej uszkodzenia? Przyczyna ich powstania może być bardzo różna. Warto jednak wiedzieć, iż sytuacja taka wcale nie musi wiązać się z koniecznością wymiany poszycia na nowe. Co zatem sprawia, że blachodachówka traci swoje właściwości i jak skutecznie poradzić sobie z problemem?

Dlaczego blachodachówka niszczeje?

Oczywiście największym zagrożeniem dla pokryć blaszanych jest pojawienie się ognisk korozji.  Jak to? Przecież zarówno producent, jak i handlowiec w hurtowni zapewniali o przynajmniej dziesięcioletniej gwarancji w tym zakresie. Okazuje się jednak, iż w zdecydowanej większości przypadków sytuacja taka wcale nie wynika z wad jakościowych produktu. Znacznie częściej bierze się z niewłaściwego, niestarannego i zbyt szybko przeprowadzonego procesu montażu. Kiedy wykonawca pokrycia zacznie docinać poszczególne elementy przy wykorzystaniu elektronarzędzi wysokoobrotowych, sprawa natychmiast staje się przesądzona.

Wskutek oddziaływania wysokiej temperatury dochodzi do spalenia powłoki ocynku. Cała trudność w ocenie sytuacji i znalezieniu winnego polega na tym, iż pierwsze wykwity pojawiają się dopiero po kilku miesiącach. Korozja ma wpływ nie tylko na sam stalowy rdzeń. Z czasem przyczynia się także do zniszczenia kolorystycznej powłoki ochronnej. I wtedy dach zaczyna wyglądać – ujmując to jak najłagodniej – niekorzystnie. Czy pomoże ponowne malowanie blachodachówki? Czy może lepiej wymienić uszkodzony arkusz na nowy? Jak poradzić sobie z problematyczną sytuacją?

Jak przebiega renowacja pokryć blaszanych?

Wielu inwestorów, głównie ze względów ekonomicznych, w pierwszej kolejności decyduje się na wymianę uszkodzonego arkusza. Takie rozwiązanie może, aczkolwiek nie musi przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Po pierwsze, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nowy element przyjdzie na plac budowy w nieco innym odcieniu. Po drugie zaś, nigdy nie mamy pewności, iż korozja nie rozprzestrzeniła się już na inne części dachu. Niestety odchodzenie powłok ochronnych zawsze ma charakter rozwojowy i tak naprawdę nie tak się go powstrzymać. Co zatem zrobić? Wysoką skutecznością charakteryzuje się proces zdarcia starej powłoki i przeprowadzenia ponownego malowania. Gwarantuje to nie tylko znakomite efekty estetyczne, ale jest również znacznie tańsze od demontażu i montażu poszycia dachu na nowo.

Ze względu na stopień skomplikowania prac oraz konieczność wykorzystania specjalistycznego sprzętu, wykonawstwo warto zlecić najbardziej doświadczonym specjalistom takim jak firma Mr-Spray. Jak zatem wyraźnie widać blachodachówka bardzo szybko może odzyskać swój pierwotny blask. Oczywiście istotny jest tutaj czas reakcji. Im szybciej pogodzimy się  myślą, iż prace konserwacyjne wykonać trzeba, tym lepiej dla całego dachu oraz naszego portfela.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter