Materiał Partnera Firma do sprzątania biura czy do utrzymania czystości w domu?

Firma do sprzątania biura czy do utrzymania czystości w domu?

Firmy sprzątające pojawiają się na naszym rynku jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, bo zapotrzebowanie na ich usługi rośnie, w miarę jak powstają nowe przedsiębiorstwa, jak zamieniamy mieszkania na większe, bądź na domy, na których sprzątanie po prostu nie mamy czasu i tak dalej. Dlatego szukając firmy oferującej usługi porządkowe warto wiedzieć, czego konkretnie potrzebujemy, bo na czym innym polega sprzątanie mieszkań, i sprzątanie magazynów.

Różne firmy oferują różne usługi sprzątające

Czym różnią się od siebie firmy sprzątające pomieszczenia firmowe, od tych, które oferują sprzątanie domów? Przede wszystkim te pierwsze zatrudniają więcej ludzi. Jeśli mają się zjawić w biurze po godzinach jego pracy i szybko odkurzyć powierzchnie, sprzęt komputerowy, podlać kwiaty, zrobić pranie wykładzin i tym podobne, to powinno to być kilka osób. Takie firmy zwykle oferują także:

  • sprzątanie biur,
  • sprzątanie gabinetów,
  • sprzątanie przychodni,
  • sprzątanie firm,
  • sprzątanie hal.

Te usługi profesjonalne firmy porządkowe oferują zwykle w ramach usług cyklicznych – codziennych lub cotygodniowych. Oznacza to, że możemy umówić się z nimi na konkretną godzinę lub dzień tygodnia i ekipa przyjdzie wtedy, najczęściej poza godzinami pracy przedsiębiorstwa, i upora się z czyszczeniem wszelkich zabrudzeń. Ale możliwe są też usługi jednorazowe, z których czasem warto skorzystać, takie jak:

  • sprzątanie po uroczystościach,
  • sprzątanie po remontach,
  • sprzątanie po budowach,
  • sprzątanie po imprezach okolicznościowych.

Wtedy po prostu umawiamy firmę na dany dzień i firma zajmuje się doprowadzeniem do porządku pomieszczeń po tym, jak został w nich wykonany remont, czy odbyła się jakaś impreza lub uroczystość.

Sprzątanie obiektów mieszkalnych

Nieco inaczej wygląda sprzątanie domów prywatnych. Takimi zleceniami często zajmują się pojedyncze osoby bądź jednoosobowe firmy sprzątające. Oprócz samego utrzymania czystości oferują one także usługi dodatkowe jak mycie okien i tym podobne. Dzięki zleceniu takiej usługi komuś z zewnątrz mamy zawsze czysty dom bez wysiłku. Warto zatem skorzystać z oferty firm sprzątających na sprzątanie apartamentów i innych lokali. Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz sprzątania wewnątrz pomieszczeń firma sprzątająca PWP Niagara Sp. z o.o. oferuje także sprzątanie terenów zewnętrznych łącznie z koszeniem. Zarządcy budynków mieszkalnych lub osiedli wynajmują takie firmy do sprzątania terenów zielonych, sprzątania ogrodów i koszenia trawników. Te usługi sprawiają, że nasze otoczenie staje się bardziej uporządkowane i zyskuje zadbany wygląd. To naprawdę opłacalne, żeby zlecać sprzątanie w naszej okolicy wyspecjalizowanym firmom, które zajmą się tym profesjonalnie i dokładnie.

Opracowanie:

PWP Niagara Sp. z o.o.

Wrocław , Kwidzyńska 71 lok. 206

Podziel się