Artykuł sponsorowany Ferniko – producent maszyn introligatorskich

Ferniko – producent maszyn introligatorskich

Introligatorstwo to jeden w ważniejszych działów przemysłu poligraficznego. Zajmuje się między innymi produkcją książek, czasopism czy broszur reklamowych. Efektywna praca polskich drukarni nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie nowoczesne maszyny introligatorskie. Mówiąc najprościej - służą one do obróbki wydrukowanych arkuszy. Firma Ferniko jest znanym producentem maszyn introligatorskich. Jakie urządzenia znajdują się w jej ofercie? Przedstawiamy trzy najpopularniejsze!

Automat do oprawy w spiralę Zip-Wire Ferniko POZ 2

Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o oprawie bloków i kalendarzy w spiralę Zip-Wire w rozmiarze od od 3/16" do 1,25". Maksymalna szerokość oprawy wynosi 400 mm. Automat do oprawy w spiralę Zip-Wire Ferniko POZ 2 wyposażony został w intuicyjny system sterowania i czytelny wyświetlacz LCD. Maszyna znacząco usprawnia pracę personelowi drukarni. Podaje spiralę ze szpuli i tnie ją na kawałki. Jedyne co musi zrobić operator, to założyć obrabiane arkusze na przygotowany fragment spirali. Następnie blok podawany jest do sekcji zamykającej, a po zakończeniu oprawy wędruje na stół odbierający. Dzięki temu, że stół jest długi, maszyna może oprawić wiele egzemplarzy bez przestojów w pracy. Szczegółowe dane techniczne urządzenia dostępne są na stronie internetowej firmy Ferniko.

Perforator elektryczny Ferniko P7N-700

Maszyna służy do wykonywania perforacji papieru, tektury i cienkiej folii PCV. Maksymalna długość perforacji wynosi 700 mm. Aby stanowisko perforacyjne było kompletne, należy wyposażyć je w odpowiednie narzędzia tnące, które firma Ferniko przygotowuje na podstawie indywidualnych potrzeb inwestora. Perforator elektryczny Ferniko P7N-700 wyróżnia się cichą pracą i łatwością obsługi. Wymiana narzędzia tnącego nie nastręczy wielu problemów nawet początkującemu operatorowi. W tym celu należy jedynie wykręcić dwie śruby, które znajdują się po boku maszyny i wysunąć narzędzie zgodnie z instrukcją. Urządzenie może pracować w dwóch trybach – manualnym i automatycznym.

Zaciskarki do listew plakatowych

Firma Ferniko oferuje dwie wersje zaciskarek do listew plakatowych:

  • ZN2-700 - przeznaczona do pracy z listwami o maksymalnej długości 700 mm,

  • ZN2-1000 - przeznaczona do pracy z listwami o maksymalnej długości 1000 mm.

Oba urządzenia przeznaczone są do zaciskania listew (wyposażonych w zawieszkę lub bez zawieszki) na kalendarzach plakatowych i plakatach jednokartkowych. Cechuje je wysoka wydajność oprawy, unikatowy system bezpieczeństwa chroniący ręce operatora, niskie zużycie powietrza oraz cicha praca. Co więcej, maszyny te dają możliwość oprawy listwy z dwoma zawieszkami plastikowymi lub drucianymi. Wyposażono je też w listwę LED, oświetla elementy poddawane obróbce, zwiększając tym samy precyzję tego procesu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas