Artykuł sponsorowany Druk sitowy a druk offsetowy – Drukarnia Foldruk-Folion w Warszawie

Druk sitowy a druk offsetowy – Drukarnia Foldruk-Folion w Warszawie

Na rynku poligraficznym możesz natknąć się na wiele metod druku, m.in.: druk sitowy i druk offsetowy. Znajomość różnic między tymi dwoma rodzajami drukowania pomoże Ci w znalezieniu najlepszego sposobu dla wydrukowania Twojego projektu. Czym różnią się poszczególne metody druku? Tego dowiesz się w poniższym artykule, a także poznasz ofertę Drukarni Foldruk-Folion z Warszawy. Miłej lektury!

Czym charakteryzuje się druk sitowy?

Druk sitowy to proces drukowania, w którym bardzo ważną rolę odgrywa sito, umożliwiające stworzenie określonego wzoru. Ten rodzaj druku stosowany jest na powierzchniach innych niż papier, a także na powierzchniach o znacznej grubości. Przykładem jest PCV, metal, czy drewno. Metoda druku sitowego polega na stworzeniu formy drukowej w postaci szablonu, a następnie nakładaniu go na siatkę. Wykonany wzór przenosi się od razu na przedmiot bądź papier, czy folię. Atutem tej metody druku jest niezwykła trwałość oraz wytrzymałość materiałów. Warto także wspomnieć o wysokim nasyceniu barw, przystępności i atrakcyjności cen, czy uniwersalności wykonanych w ten sposób projektów.

Czym jest druk offsetowy?

Z kolei mianem druku offsetowego określa się technikę, w której obraz przenoszony jest na podłoże z płaskiej formy drukowej za pomocą obciągniętego gumą cylindra. Miejscem nadruku jest zazwyczaj papier bądź inny materiał, na którym ma pojawić się znakowanie. Druk ten posiada również inną nazwę, a mianowicie druk płaski. Cechą charakterystyczną druku offsetowego jest niewielki koszt pokrycia farbą pojedynczego materiału, co oznacza opłacalność przy większych zamówieniach. Jak mówią fachowcy z Drukarni Foldruk-Folion w Warszawie:

„Przy tej metodzie dysponuje się szerokim zakresem papierów oraz tworzyw do druku, a jakość pod kątem kolorystyki utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie”.

W przypadku mniejszych zamówień nie jest zbyt opłacalny, ponieważ wiążę się ze złożonym procesem produkcji – koniecznością przygotowania materiałów graficznych w odpowiedni sposób, a także matrycy. Dlatego jeśli potrzebujesz dużej ilości opakowań z nadrukiem, zdecydowanie warto postawić na druk offsetowy.

Różnice między drukiem sitowym a offsetowym

Jak widać, sitodruk oraz offset to zupełnie dwie różne metody druku. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdzi się przy drukowaniu małych nakładów. Znakowanie będzie charakteryzowało się szczegółami oraz świetną jakością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei w przypadku większej ilości potrzebnych artykułów, zdecydowanie warto zamówić je w druku offsetowym. Obie te metody wykorzystywane są przez Drukarnię Foldruk-Folion w Warszawie. Firma posiada nowoczesne zaplecze technologiczne, a do swojej pracy wykorzystuje wysokiej jakości materiały. Oferta Foldruk-Folion obejmuje m.in.: plakaty, naklejki, notesy, ulotki, katalogi, foldery, magnesy reklamowe, torby, teczki, kalendarze, itp. Oprócz tego firma specjalizuje się w innowacyjnej metodzie druku, jaką jest druk UV.

Opracowanie:

Foldruk-Folion Drukarnia Spółka Jawna

Warszawa , Poezji 19

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas