Materiał Partnera Do czego służą worki big-bag?

Do czego służą worki big-bag?

Big-bagi to doskonała i tania alternatywa dla klasycznych kontenerów. Dzięki nim można przewozić nie tylko gruz i większe śmieci, ale również materiały sypkie oraz pylące, takie jak żwir lub pasza. Mają szerokie zastosowanie, lecz nadal wiele osób nie ma pojęcia, w jaki sposób z ich korzystać i kiedy warto zdecydować się na wynajem. Jak pakować do niego śmieci, aby nie było problemu z wywozem?

Jak wygląda worek big-bag?

Worki są niezwykle pojemne i wytrzymałe. Produkuje się je z tworzywa polipropylenowego (powlekanego lub niepowlekanego), które charakteryzuje się wyjątkową odpornością na przecieranie oraz rozdarcie. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że śmieci wysypią się podczas transportu. Pomimo lekkości i dość cienkiej warstwy materiału, big-bagi mają bardzo dużą ładowność. W zależności od typu może to być od 100 do aż 2500 kilogramów! Big-bagi oraz ich wywóz można znaleźć między innymi w ofercie firmy Eko-Raff. Jedną z największych zalet tego rozwiązania są stosunkowo niewielkie gabaryty worków – zmieszczą się nawet w małych przestrzeniach.

Zastosowanie worków big-bag

Zastosowanie worków big-bag jest szerokie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zamówienie, zamiast klasycznych ciężkich kontenerów. Można wykorzystać je na przykład do transportu:

  • owoców i warzyw w przemyśle spożywczym,
  • gruzu i innych odpadów budowlanych,
  • materiałów sypkich i pylistych (np. kruszyw),
  • odpadów zielonych.

Bardzo ważne jest dostosowanie typu worka do rodzaju transportowanego materiału. Podczas wynajmu big-baga i zlecania odbioru śmieci, należy przedstawić przedstawicielowi firmy, co będzie w nim magazynowane. Zastosowanie zbyt cienkiego worka do transportu bardzo ciężkich materiałów będzie skutkowało jego rozerwaniem. Jeśli worek nie zostanie właściwie dostosowany, kierowca może odmówić jego transportu. Z tego powodu najlepiej zawsze korzystać z big-bagów firmy, u której zleca się wywóz.

Jak korzystać?

Korzystanie z big-bagów jest bardzo łatwe. Wystarczy umieścić worek w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał i jednocześnie będzie do niego łatwy dostęp. Trzeba pamiętać, że wypełniony worek będzie ciężki i pojazd transportowy powinien mieć do niego swobodny dojazd, gdyż jego przeniesienie będzie niemożliwe. Kiedy big-bag zostanie wypełniony odpadami, wystarczy zgłosić to firmie wywozowej i umówić się na jego odebranie. Błędem jest zbyt duże wypełnianie worków. Śmieci nie powinny wystawać ponad krawędź, gdyż mogłyby się wysypać w czasie załadunku lub transportu.

Opracowanie:

Eko-Raff Sp. z o.o. Sp. k.

Warszawa , Królowej Marysieńki 33 lok. 94

Podziel się