Materiał Partnera Dlaczego warto wywoływać zdjęcia cyfrowe?

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia cyfrowe?

W dzisiejszych czasach, kiedy to niemal każdy ma przy sobie stale smartfon z funkcją robienia zdjęć, aparaty analogowe, a nawet i cyfrowe, odchodzą w zapomnienie. Nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż dobrej jakości zdjęcie możemy zrobić w każdej chwili i bez konieczności noszenia dodatkowego urządzenia. Jednak przekłada się to na fakt, że coraz rzadziej zdecydujemy się na wywoływanie zdjęć, które zrobiliśmy. Zastanawiacie się, czy w dzisiejszych czasach wyklejanie albumu na zdjęcia ma jeszcze jakąś zasadność? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszamy do lektury.

Zawodność urządzeń mobilnych

Niemal każdy z nas posiada swój telefon komórkowy, który umożliwia ciągłe robienie zdjęć, często bardzo dobrej jakości. Chętnie, przez lata gromadzimy nasze kolekcje w pamięci telefonów, jednak mało kto ma na uwadze, aby zgrać wykonane fotografie na inne urządzenia. Takie zachowanie niestety może mieć bardzo niekorzystne skutki. Podczas uszkodzenia lub awarii telefonu, w wielu przypadkach konieczny jest jego całkowity reset do ustawień fabrycznych. W takiej sytuacji bezpowrotnie stracimy wszystkie zdjęcia i nawet najlepsi specjaliści nie będą w stanie nam pomóc. To właśnie dlatego warto regularnie odwiedzać ulubiony zakład fotograficzny i wywoływać zdjęcia cyfrowe do wersji fizycznej. Jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy zdjęcia z albumu, niż z pamięci telefonu.Selekcja zdjęć

Kolejną przesłanką za tym, aby regularnie odwiedzać fotografa i zlecać mu wywoływanie zdjęć, jest fakt, że do tego zadania będziemy musieli przeprowadzić, choć częściową selekcję wykonanych fotografii. Nigdy nie decydujemy się przecież na wydruk wszystkich zdjęć cyfrowych z telefonu czy aparatu. W ten sposób niejako motywujemy się do tego, aby wybrać kilka ulubionych, tych najlepszych zdjęć i to je umieścić w naszym pamiątkowym albumie. Ten zabieg zdecydowanie ułatwia późniejsze ich oglądanie, a przecież o  to chodzi, prawda?

Fizyczna pamiątka na lata

Wywoływanie zdjęć i gromadzenie ich w fizycznych albumach to przede wszystkim wspaniała forma pamiątki, do której zapewne chętnie wrócimy w przyszłości. Zdjęcia cyfrowe w telefonie czy na komputerze są tam przechowywane latami, jednak rzadko kiedy decydujemy  się na przejrzenie wszystkich folderów, gdyż jest ich po prostu za dużo. Elegancki album z wybranymi fotografiami to zupełnie inna kwestia. Udając się do zaufanego zakładu fotograficznego, jak na przykład punktu MotoMetro prowadzonego przez Krzysztofa Koszela w Warszawie, możemy mieć pewność, że wywoła on dla nas wysokiej jakości odbitki, które wspaniale przyozdobią nasz album i pozwolą z przyjemnością wracać wstecz do miłych wspomnień.

Reasumując, wywoływanie zdjęć ma niesamowicie wiele zalet i zdecydowanie warto o tym pamiętać. Taką fizyczną pamiątkę z całą pewnością docenimy w przyszłości, kiedy to z nostalgią będziemy chcieli spojrzeć wstecz do naszych najlepszych wspomnień.

Opracowanie:

Krzysztof Koszela

Warszawa , inne stacja metra Ratusz Arsenał lok. 006

Podziel się