Materiał Partnera Dlaczego lepiej skorzystać z usług agencji detektywistycznej, a nie prywatnego detektywa?

Dlaczego lepiej skorzystać z usług agencji detektywistycznej, a nie prywatnego detektywa?

Co roku na rynku pojawiają się nowe jednoosobowe firmy świadczące usługi detektywistyczne. Teoretycznie posiadają te same uprawnienia co pracownicy agencji detektywistycznych, te same przywileje, jednak istnieją różnice w poziomie i jakości świadczonych przez nie usług. Zobaczmy dlaczego, w razie konieczności lepiej zwrócić się do agencji, a nie do prywatnego detektywa działającego w pojedynkę.

Tak samo, jak nie wystarczy skończyć szkoły mechanicznej, by być dobrym mechanikiem, tak samo nie wystarczy zdobyć uprawnień detektywa, aby móc być dobrym detektywem.

Prowadzenie firmy detektywistycznej wymaga licencji

Zarówno prywatny detektyw, jak i profesjonalna agencja detektywistyczna musi spełnić szereg formalności, by działać zgodnie z prawem.

Aby móc wykonywać zawód detektywa potrzebna jest

 • licencja - wydana przez właściwą miejscowo jednostkę komendy Policji. Dobrze nim powierzymy firmie detektywistycznej jakiekolwiek informacje poprosić o okazanie licencji
 • działalność gospodarcza
 • wpis do rejestru działalności detektywistycznej
 • ważne ubezpieczenie OC.

Każdy detektyw musi posiadać ważną licencję wydaną przez odpowiedni organ (właściwą komendę Policji w RP) i na życzenie Klienta powinien ją okazać. Biuro detektywistyczne zwykle zajmuje się następującym rodzajem prac:

 • obserwacja i kontrobserwacja
 • zbieranie dowodów
 • poszukiwanie osób
 • poszukiwanie mienia
 • ustalanie majątku
 • kontrola niani
 • poszukiwanie dłużnika
 • ochrona osobista
 • usługi detektywistyczne dla firm

Zlecając usługę detektywistyczną, zadbaj o bezpieczeństwo przekazywanych danych

Nie da się ukryć, że praca detektywa wymaga zbadania, rozpoznania danych poufnych, osobistych. Nie ma tu znaczenia czy potrzebujemy skorzystać z usług detektywistycznych jako osoba prywatna, czy firma. Bezpieczeństwo danych osobowych musi być właściwie zabezpieczone w każdym przypadku.

Prywatny detektyw działający w pojedynkę, często w działaniach operacyjnych musi skorzystać z pomocy innych osób, które nie koniecznie muszą być licencjonowanymi detektywami. Narażamy się w takim przypadku na wyciek informacji poufnych, który może okazać się czasem zgubny w skutkach.

Działania profesjonalnej agencji detektywistycznej, takiej jak, chociażby firma Pająk Dariusz. Biuro detektywistyczne, skutecznie chroni nas przed takim zdarzeniem. Zatrudniając wykwalifikowanych, przeszkolonych i licencjonowanych detektywów, daje gwarancję skutecznego i sprawnego przeprowadzenia działań operacyjnych w każdej sprawie.

Pracując jako samodzielny detektyw, nie jest się w stanie prowadzić wielokanałowych poszukiwań, czy rozwiniętych obserwacji, na te działania konieczna jest współpraca kilku detektywów, które może zapewnić jedynie profesjonalna agencja.

Profesjonalne biura detektywistyczne, dbają o zapewnienie właściwej kadry specjalistów z różnych dziedzin: prawo, informatyka, psychologia, byli pracownicy służb. by móc sprostać każdemu rodzajowi spraw.

Opracowanie:

Pająk Dariusz. Biuro detektywistyczne

Łódź , pl. Komuny Paryskiej 5A lok. pok 607

Podziel się