Materiał Partnera Deratyzacja, czyli odszczurzanie

Deratyzacja, czyli odszczurzanie

Deratyzacją nazywa się zwalczanie gryzoni za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. Odszczurzanie wykonuje się przy pomocy metod dających najlepsze efekty, czyli preparatów deratyzacyjnych, które posiadają aktualne dopuszczenie do użytku przez PZH. Deratyzacja rozpoczyna się od rozpoznania stopnia infestacji obiektu i wybrania metody walki z gryzoniami.

Na czym polega deratyzacja?

Deratyzacja to dla wielu ostatni ratunek na przywrócenie normalnego funkcjonowania bez gryzoni, które potrafią spowodować olbrzymie straty, np. w ubywaniu żywności. Gryzonie mogą także przyczynić się do uszkodzenia różnorakich konstrukcji i wyposażenia budynków. Bez problemu mogą rozgryzać kable, warstwy izolacyjne czy przewody elektryczne. Ponadto mają zdolność do przenoszenia przeróżnych chorób zagrażających życiu ludzi, takich jak dżuma, gorączka szczurza czy włośnica. Deratyzacja pozwala skutecznie zachować bezpieczeństwo żywności oraz systemów jakości stosowanych w różnorakich nieruchomościach.

Metody deratyzacji

Do najczęściej wymienianych metod deratyzacji należą:

  • metoda chemiczna – wykładanie substancji biobójczych, których zadaniem jest eksterminacja gryzoni z danego obszaru. Trutki dobierane są ze względu na populację gryzoni, ich gatunek, charakter obiektu oraz porę roku;
  • metoda fizyczna – umieszczanie chwytaczy mechanicznych, pułapek sprężynowych, chwytaczy żywołownych, klejowych.

Jaką firmę do deratyzacji wybrać?

Specjaliści z Zakładu deratyzacji Tomasz Groński przekonują, aby skorzystać z usług profesjonalnego doradztwa w zakresie deratyzacji, gdyż samodzielne odszczurzanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Wybierając firmę, należy zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz obecność na rynku. Niezmiernie ważne, aby firma nie używała przestarzałych i nieskutecznych preparatów, które nie widnieją na liście PZH. Skuteczna deratyzacja umożliwi trwałe wyniszczenie gryzoni i zapobiegnie ponownemu przedostaniu się szkodników do wnętrza budynku.

Opracowanie:

Zakład dezynsekcji Tomasz Groński

Słupsk , Gdyńska 18

Podziel się