Materiał Partnera Czyszczenie maszyn rolniczych – jak to wygląda?

Czyszczenie maszyn rolniczych – jak to wygląda?

Dokładne, profesjonalne mycie maszyn rolniczych, a także pozostałych maszyn przemysłowych jest konieczne – razem z dbałością i odpowiednią konserwacją, przedłuża żywotność maszyny na lata. Czyszczenie maszyn rolniczych jest również konieczne z innych względów – zobacz, czemu jeszcze należy systematycznie czyścić maszyny i jak w praktyce wygląda profesjonalne czyszczenie maszyn rolniczych.

Jak często należy myć maszyny rolnicze?

W przypadku maszyn rolniczych nie tyle chodzi o ich żywotność (choć to też jest oczywiście istotne). Czyszczenie maszyn rolniczych zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników. Zatem takiemu czyszczeniu należy poddać maszynę po każdym zabiegu agrotechnicznym – może to być nawożenie pola, orka czy bronowanie. Niektóre zabiegi agrotechniczne wykorzystują nawożenie środkami chemicznymi – po takim zabiegu zdecydowanie należy oczyścić maszynę. Ponadto czyszczenie maszyn rolniczych usuwa również wszelkie kamyki, piasek czy inne zabrudzenia, przez które maszyna jest mniej wydajna.

Jak czyści się maszyny rolnicze

Do czyszczenia maszyn rolniczych używa się specjalnych środków chemicznych – samą wodą umyjemy jedynie powierzchniowe zabrudzenia, dlatego firmy wykonujące usługę mycia maszyn mają przygotowane odpowiednie środki czyszczące.

Eksperci z firmy Perfect Wash, czyszczący maszyny rolnicze i inne, używają do czyszczenia myjki ciśnieniowej na gorącą wodę. Jest to wydajna metoda mycia maszyny – myjka na zimną wodę nie poradziłaby sobie tak dobrze z usuwaniem tłustych plam czy kilkuwarstwowych zabrudzeń. Ponadto użycie myjki na ciepłą wodę zmniejsza zużycie wody – jako, że taką myjką umyjemy maszynę znacznie szybciej. Dzięki temu urządzeniu łatwo też dotrzeć do wszelkich zakamarków, a maszyny rolnicze mają kilka trudno dostępnych miejsc.

Czyszczenie maszyn rolniczych odbywa się na terenie właściciela maszyn. Kompleksowe mycie maszyn obejmuje również mycie tapicerki w kabinie i czyszczenie plastików. Firma Perfect Wash wykorzystuje biodegradowalne środki czyszczące są bezpieczne dla maszyny i jej różnych części – środki te nie zawierają szkodliwej sody kaustycznej.

Opracowanie:

Perfekt Wash Abraham Nseir

Wągrowiec , Kasztanowa 4

Podziel się