Artykuł sponsorowany Czyszczenie kominów z firmą kominiarską Wojciech Tyburski

Czyszczenie kominów z firmą kominiarską Wojciech Tyburski

Niezbędny w każdym budynku. Sprawny stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Komin, bo o nim tu mowa, to nic innego jak pionowa konstrukcja służąca do odprowadzania spalin oraz wytwarzania naturalnego ciągu powietrza. Żeby prawidłowo funkcjonował, musi być regularnie czyszczony przez profesjonalistów, takich jak ci z zakładu kominiarskiego Wojciech Tyburski ze Zwolenia.

Kto powinien dbać o systemy kominowe?

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek dbać o przegląd i czyszczenie przewodów wentylacyjnych. Tylko czysty i w pełni drożny system kominowy zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Sprawdzanie kominów to zajęcie dla fachowca. Zakład kominiarski Wojciech Tyburski to firma, która sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Jej specjalnością jest frezowanie kominów, ale oferta tego przedsiębiorstwa jest o wiele szersza. Obejmuje montaż nasad kominowych, uszczelnianie kominów, zabezpieczenie przed ptactwem i wiele innych usług kominiarskich. Firma działa na terenie województwa mazowieckiego. Wyróżnia się profesjonalnym podejściem do klienta, skrupulatnością i pełnym zaangażowaniem w powierzone zadania.

Jak często czyścić komin?

Regularne kontrole kominiarskie budynków gwarantują bezpieczeństwo ich lokatorom. To, jak często należy wzywać kominiarza, zależy od rodzaju przewodów kominowych. Przynajmniej raz do roku powinno się z nich usuwać zanieczyszczenia. Domy opalane paliwem gazowym wymagają kontroli dwa razy częściej. Natomiast właściciele budynków ogrzewanych paliwem stałym takim, jak węgiel lub drewno powinni korzystać z usług kominiarskich nawet cztery razy w roku. Niestety posiadacze domów jednorodzinnych często lekceważą obowiązek czyszczenia swoich kominów, narażając siebie i bliskich na ogromne niebezpieczeństwo.

Na czym polega sprawdzenie systemów kominowych?

Przegląd rozpoczyna się od sprawdzenia drożności, szczelności i przebiegu przewodów kominowych. Etap ten odbywa się na dachu i  wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi. Następnie kominiarz sprawdza stan techniczny tej części komina, która znajduje się powyżej dachu. Jeżeli mamy do czynienia z fachowcem, takim jak ci z firmy kominiarskiej Wojciech Tyburski, to oprócz dokładnych oględzin możemy liczyć także na doradztwo techniczne. Kolejnym krokiem jest czyszczenie komina, czyli usuwanie z jego wnętrza sadzy i smoły. Zanieczyszczenia spuszczane są w dół i wyjmowane przez specjalny otwór.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas