Artykuł sponsorowany Czym zajmuje się firma Ekologus świadcząca usługi z zakresu ochrony środowiska?

Czym zajmuje się firma Ekologus świadcząca usługi z zakresu ochrony środowiska?

Kompleksowe usługi z zakresu ochrony środowiska to niezwykle istotna kwestia dla większości przedsiębiorców. Szczególnie dbać o ten element działalności muszą spore zakłady przemysłowe, które swoim funkcjonowaniem mogą mieć znaczący wpływ na otaczające je środowisko. Sporym wsparciem w tym względzie są działania prowadzone przez specjalistyczne firmy, jedną z nich jest Ekologus. Czym dokładnie się zajmuje?

Niezbędne pozwolenie

Dla wielu działań zakładu przemysłowego niezbędne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. Jego otrzymanie może być dla przedsiębiorcy problematyczne i nierzadko wymaga przedłożenia stosownej dokumentacji oraz sporządzonych poprawnie wniosków. W tym celu warto skonsultować się z firmą związaną z ochroną środowiska, która będzie w stanie przygotować dla klienta specjalistyczne raporty. Dotyczące oddziaływania na środowisko planowanych inwestycji.

Dokumentacja o uwarunkowaniach środowiskowych jest niezwykle istotnym elementem dla większości inwestycji przemysłowych i drogowych, dlatego należy zadbać o to, by była przygotowana w sposób profesjonalny i nie hamowała procesu inwestycyjnego. Pomoże w tym firma Ekologus z Bielska-Białej, która w ramach świadczonych usług może zająć się wykonaniem ekspertyz dotyczących oddziaływań inwestycji na środowisko, a także pomóc w optymalizacji poszczególnych procesów technologicznych mających wpływ na środowisko. W połączeniu z raportami stanowią one kompletną dokumentację umożliwiającą uzyskanie informacji na temat znaczenia i oddziaływania, jakie będzie miała konkretna inwestycja w zakresie zanieczyszczenia środowiska.

Wniosek odpowiednio skonstruowany

Przeprowadzenie poszczególnych działań przez np. zakład przemysłowy może wiązać się z koniecznością uzyskania wspomnianego już pozwolenia. Do jego zdobycia, po przeprowadzeniu niezbędnych ekspertyz i przygotowaniu raportu, konieczne jest poprawne skonstruowanie wniosku. Najczęściej przez biura zajmujące się ochroną środowiska przygotowywane są tzw. wnioski odpadowe obejmujące sprawy związane z wytwarzaniem, zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów, jak również wnioski emisyjne, czyli dotyczące uzyskiwania pozwoleń na emisję gazów i pyłów przez odpowiednie układy zainstalowane w zakładzie.

Często konieczne jest również uzyskanie zgody na odprowadzanie ścieków przemysłowych lub wód deszczowych. Pozwolenie w tym zakresie także wymaga sporządzenia właściwego wniosku, czym zajmie się Ekologus. Profesjonalne biuro zadba o realizację operatów wodnoprawnych. Zakres usług jest zatem szeroki i pozwala na działanie poszczególnych przedsiębiorstw w sposób zgodny z przepisami i ograniczający zanieczyszczenie środowiska.

Firma Ekologus działa na polskim rynku od 1989 roku i specjalizuje się w wspieraniu rozwoju instytucji oraz firm różnych branż w zakresie ekologii. Oferuje outsourcing ekologiczny, doradztwo prawne i techniczne w obszarze ochrony środowiska. Wykonuje dokumentacje środowiskowe, pomiary emisji oraz badania środowiska gruntowo-wodnego. Prowadzi szkolenia dla pracowników oraz proces remediacji w przypadku szkód w środowisku. Firma oferuje także zestawy awaryjne i środki techniczne do zabezpieczania oraz likwidacji wycieków olejów, ropopochodnych i chemikaliów.

Opracowanie:

Ekologus Sp. z o.o.

Bielsko-Biała , Jaskółcza 29

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas