Materiał Partnera Czym wyróżnia się paliwo na stacjach benzynowych?

Czym wyróżnia się paliwo na stacjach benzynowych?

Właściciele stacji benzynowych nieustannie muszą czuwać nad tym, aby ich klienci mogli korzystać z wysokiej jakości paliw. Dobre paliwa to takie, które pochodzą ze sprawdzonego źródła, a zanim trafią do sprzedaży, poddawane są szeregom testów. Celem tego jest zweryfikowanie, czy paliwo spełnia określone wymogi jakościowe. Co dokładnie oznacza, że paliwo jest dobrej jakości i dlaczego jest to takie istotne?

Jakie paliwa oferują stacje benzynowe i co świadczy o ich jakości?

Stacje paliw oferują rozmaite produkty, które służą zasilania samochodów oraz innych pojazdów. Zazwyczaj na stacjach możemy znaleźć 3 podstawowe rodzaje paliw, którymi są benzyna, olej napędowy oraz gaz. Benzyna to paliwo przeznaczone dla pojazdów wyposażonych w silnik z zapłonem iskrowym. Wysokiej jakości benzyna wyróżnia się tym, że jej spalanie emituje nieduże ilości gazów cieplarnianych. Ponadto wysokiej jakości benzyna spalana się niebieskim płomieniem, a w trakcie tego procesu nie wytwarza się sadza.

Nieco inaczej wygląda olej napędowy, a w szczególności jego struktura. Ropa w stanie ciekłym nie ulegnie zapłonowi od iskry. W tym celu konieczne jest przekształcenie jej w łatwopalną mgiełkę. Z tego też względu pojazdy wyposażone w silniki wysokoprężne mają wbudowane pompowtryskiwacze albo wtryskiwacze. Dużą popularnością cieszą się pojazdy na gaz, ponieważ to paliwo jest tańsze od pozostałych. Takie samochody mają silniki z zapłonem iskrowym i tankuje się je gazem płynnym.

Czym różni się benzyna E95 od E98?

Stacje paliw oferują rozmaite rodzaje benzyny, a do najpopularniejszych należą E95 oraz E98. Podstawową różnicą między tymi paliwa jest ilość oktanów. Im większa ich zawartość, tym paliwo jest odporniejsze na niekontrolowany samozapłon. Benzyna E98 sprawia, że cykl pracy całego spalania jest krótszy i czystszy. Z kolei właściwości benzyny E95 obniżają spalanie paliwa nawet o 1,5%. Niektórzy kierowcy twierdzą, iż tankowanie benzyny z większą ilością oktanów ma pozytywny wpływ na zwiększenie mocy silnika, aczkolwiek nie jest to prawdą.

Jakie dodatki stosuje się w paliwach?

Stacje benzynowe starają się pozyskiwać coraz większą liczbę klientów, a jednym ze sposobów jest dodawanie do paliw rozmaitych substancji uszlachetniających. Jak informuje specjalista z tej branży ze Stacji Paliw Raptor z Olszanki na terenie województwa lubelskiego, dzięki temu zabiegowi paliwa są wydajniejsze oraz mogą lepiej wpływać na silnik, a co za tym idzie, jego żywotność zostaje wydłużona. Dodatkami stosowanymi w paliwach są głównie składniki przeciwdziałające tworzeniu się korozji, czy też emulgowaniu się wody. Niektóre substancje uszlachetniające wykorzystywane przez stacje benzynowe mają również pozytywny wpływ na uruchomienie silnika w trakcie zimy. Obecnie używane paliwa pozwalają kierowcom na pokonywanie dłuższych tras, a oprócz tego ich spalanie jest mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas